Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Na drodze światła

Burmistrz Marek Długozima przyjął w piątek 23 grudnia Betlejemskie Światło Pokoju od harcerzy i wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej nr 3. Tegoroczna akcja przekazywania płomienia świecy przebiegła pod hasłem "Światło, które prowadzi" i miała na celu przypomnienie tego, jak ważne jest posiadanie w swoim życiu autorytetów.

Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem miłości, pokoju i wzajemnego zrozumienia poszczególnych ludzi i narodów. Akcja po raz pierwszy została zorganizowana w 1986 roku w Linz w Austrii, jako część wielkich bożonarodzeniowych działań charytatywnych na rzecz dzieci niepełnosprawnych oraz osób potrzebujących. Każdego roku, na początku grudnia ogień jest zapalany w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem, a następnie przekazywany przez harcerzy austriackich przedstawicielom organizacji skautowych z wielu krajów europejskich.

W Polsce światełko pokoju jest już po raz dwudziesty pierwszy. Akcję od 1991 roku prowadzą harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego, którzy odbierają Betlejemskie Światło Pokoju od skautów słowackich na przejściu granicznym Łysa Polana w Tatrach.

Delegacja harcerek i harcerzy dzieli się Betlejemskim Światłem Pokoju z Prezydentem RP, Premierem, Marszałkami Sejmu i Senatu. Światło jest zanoszone również do kościołów, urzędów, organizacji i szpitali. Z Polski płomień wędruje na wschód - na Ukrainę, Białoruś, Litwę i do Rosji.

Brak opisu obrazka Do Urzędu Miejskiego w Trzebnicy Betlejemskie Światło Pokoju przynieśli harcerze.

Brak opisu obrazka Symboliczny moment przekazania światła.

Brak opisu obrazka Pamiątkowe zdjęcie. Młodzież z pochodniami wraz z Burmistrzem Gminy Trzebnica Markiem Długozimą i nauczycielkami ze Szkoły Podstawowej nr 3.

Wersja XML