• TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Wyprawa rowerowa do Masłowca

W Dniu Dziecka, 1 czerwca, uczniowie klasy VIc ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebnicy wzięli udział w wycieczce rowerowej zorganizowanej  przez Romana Węglarskiego, członka KKS Trzebnica przy wsparciu Burmistrza Gminy Trzebnica Marka Długozimy.

Grupa uczniów wraz z nauczycielką Pauliną Pierchorowicz–Rączką, opiekunem Wojciechem Rączką oraz członkami KKS Trzebnica, w eskorcie Straży Miejskiej i Pogotowia Ratunkowego, których opiekę zapewnił dzieciom Burmistrz Marek Długozima, wyruszyła na wycieczkę rowerową do Masłowca. Tuż przed rozpoczęciem wyprawy, dzieci przyjechały pod Urząd Miejski, aby podziękować burmistrzowi za troskę, jaką ich otoczył.

-Gminny Kolarski Klub Sportowy powstał z myślą o najmłodszych mieszkańcach i ich zaangażowaniu w sport. Dzięki projektom realizowanym przez członków KKS Trzebnica i Gminę Trzebnica, dzieci mogą rozwijać swoje pasje sportowe i miłość do kolarstwa. Należy tu wspomnieć o corocznym Rodzinnym Kryterium Kolarskim czy akcji „podaruj rower” powiedział burmistrz Marek Długozima. – Ruch to podstawa zdrowia, ale musi się on odbywać z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, dlatego też bardzo się cieszę, że mogłem pomóc w organizacji tej wycieczki i zapewnić odpowiednią ochronę uczestnikom wyprawy – dodał.

Przejażdżka po malowniczej Dolinie Baryczy trwała ok. 1,5 godz. Sprawnie i bez przeszkód wszyscy uczestnicy dotarli do celu. W Masłowcu rowerzystów przywitał Mirosław Miturski, gospodarz terenów zielonych, na których zorganizowano ognisko. Uczniowie upiekli kiełbaski i wspólnie zjedli zasłużony posiłek, dzieląc się wrażeniami. Z okazji Dnia Dziecka każdy otrzymał symboliczny podarunek od organizatora wycieczki. Dzięki uprzejmości pana Miturskiego, po krótkim odpoczynku, dzieci pływały łódką po stawie oraz wysłuchały ciekawego wykładu historycznego na temat miejsca, do którego dotarły na jednośladach. Około południa grupa wyruszyła w drogę powrotną. Zmęczeni, lecz w znakomitych nastrojach bez trudu pokonali trasę do Trzebnicy.

- KKS Trzebnica zawsze z wielką przyjemnością pomaga przy inicjatywach skierowanych do młodego pokolenia. Jako sportowcy czujemy taką potrzebę i obowiązek. Jednak akcje takie jak ta, nie mogłyby się odbyć bez wsparcia osób przychylnych sportowym przedsięwzięciom. Dziękujemy Panu Burmistrzowi Markowi Długozimie, który stale nas wspiera  oraz pani Paulinie Pierchorowicz-Rączce, która często angażuje się w organizację podobnych projektów -powiedział Roman Węglarski.

 

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Wersja XML

Gmina Trzebnica
ul. pl. Marszałka J. Piłsudskiego 1
55-100 Trzebnica
tel. 71 312 06 11
fax 71 312 12 48
e-mail:
Statystyka wizyt:
ogółem: 7670583
w tym miesiącu: 76006
dzisiaj: 3378