• TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Złote Gody Państwa Heleny i Jana Sławińskich

29 kwietnia Państwo Helena i Jan Sławińscy z Rzepotowic obchodzili złote gody. Z tej okazji jubilaci zostali odznaczeni okolicznościowymi Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przez Burmistrza Gminy Trzebnica Marka Długozimę, który wnioskował o ich przyznanie do prezydenta RP.

W Sali Ślubów trzebnickiego Ratusza słowa małżeńskiej przysięgi, w towarzystwie najbliższej rodziny, wypowiedzieli ponownie państwo Helena i Jan Sławińscy. Burmistrz Marek Długozima wręczył jubilatom odznaczenia państwowe „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, a także legitymacje i dyplomy okolicznościowe. – Jest mi ogromnie miło wręczać Państwu odznaczenia i dyplomy z okazji 50. lat wspólnego życia. Są państwo wspaniałym przykładem i wzorem do naśladowania dla przedstawicieli młodego pokolenia, którzy dopiero rozpoczynają wspólną drogę. Gratuluję długiego stażu i życzę kolejnych pięknych jubileuszy – powiedział burmistrz.

Państwo Helena i Jan Sławińscy poznali się w lipcu 1964 roku w miejscowości nieopodal Lubina. Po niespełna roku pobrali się w Urzędzie Stanu Cywilnego w Chobieni. Tam też rozpoczęli pracę w Zakładzie Rolnym, lecz nadal poszukiwali swojego miejsca na ziemi, gdzie mogliby osiedlić się i wychowywać dzieci. Dlatego też kilkakrotnie przeprowadzali się.

W 1968 roku na świat przyszedł syn państwa Sławińskich - Dariusz, a po roku urodziła im się córka Renata. Tuż po narodzinach dzieci, jubilaci przeprowadzili się do Rzepotowic gdzie mieszkają do dnia dzisiejszego. Pani Helena rozpoczęła pracę w Zakładzie Rolnym i jednocześnie wychowywała dzieci; pan Jan natomiast przepracował wiele lat w Zakładzie Komunalnym.

Obecnie oboje jubilaci przebywają na emeryturze. Doczekali się trojga wnucząt i jednej wnuczki. Z niecierpliwością czekają na prawnuczęta. Jako receptę na długie pożycie małżeńskie zgodnie wymieniają wzajemne zrozumienie i dużo miłości. 

 

 

 

Wersja XML

Gmina Trzebnica
ul. pl. Marszałka J. Piłsudskiego 1
55-100 Trzebnica
tel. 71 312 06 11
fax 71 312 12 48
e-mail:
Statystyka wizyt:
ogółem: 7670578
w tym miesiącu: 76001
dzisiaj: 3373