Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Kolejne ustalenia w sprawie Światowych Dni Młodzieży

Gmina Trzebnica włącza się w ogromne przedsięwzięcie jakim jest organizacja Światowych Dni Młodzieży. Z tej okazji 25 lipca do Trzebnicy przyjedzie nawet 15 tysięcy młodzieży związanej z Salwatorianami, która wybiera się na spotkanie z papieżem Franciszkiem w ramach Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016.

11 maja w budynku Starostwa Powiatu Trzebnickiego na ul. Leśnej, odbyło się posiedzenie Powiatowej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku, którego celem było omówienie bezpieczeństwa zarówno pielgrzymów, którzy już niebawem przyjadą do Trzebnicy jak i mieszkańców. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele samorządów na czele z burmistrzem Markiem Długozimą i starostą Waldemarem Wysockim oraz ks. Piotr Wawrzynek ze Sztabu Diecezjalnego Światowych Dni Młodzieży, ks. Maciej Szeszko, ks. Łukasz Anioł z Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej, przedstawiciele służb porządkowych, tj. policji, straży pożarnej, gminnej straży miejskiej, przedstawiciele szpitala i wiele innych. Zadbają oni o to, by młodzież wędrująca na to wielkie wydarzenie przez Trzebnicę była bezpieczna, a mieszkańcy doznali jak najmniej .

Wszystkie służby biorące udział w spotkaniu zapewniły, że Gmina Trzebnica jest bardzo dobrze przygotowana na przyjęcie pielgrzymów. Właśnie trwa przygotowywanie miejsc parkingowych dla autokarów i sporządzanie trasy ich przejazdu w taki sposób, aby przyjazd kilkunastu tysięcy osób do Trzebnicy nie sparaliżował komunikacyjnie miasta.

– Światowe Dni Młodzieży to ważne wydarzenie duchowe, ale ma też piękny wymiar społeczny. Jestem przekonany, że jako trzebniczanie będziemy mieli wyjątkową możliwość, by poczuć atmosferę i ducha tego, co będzie miało swój finał w Krakowie - powiedział burmistrz Marek Długozima - To wyjątkowe wyróżnienie dla gminy, że będzie gościć tak wielu młodych ludzi. Gdy tylko organizatorzy zwrócili się do mnie z propozycją, od razu wyraziłem zgodę, bowiem wiem, że bogate doświadczenie organizacyjne gminy dobrze przysłuży się i tej inicjatywie. Ufam również, że wszyscy którzy w tych dniach odwiedzą Trzebnicę, będą do niej wracać już jako turyści, by jeszcze bliżej poznać urok naszego wspaniałego miasta.

Zanim do miasta przyjedzie największa grupa wiernych, od 20 do 25 lipca w Trzebnicy gościć będzie młodzież skupiona wokół parafii salwatoriańskich całego świata – Kanady, Meksyku, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Albanii, Węgier, Australii i krajów Ameryki Południowej. W sumie około 450 osób. Goście zatrzymają się przede wszystkim w domach trzebnickich parafian.

Brak opisu obrazkaGmina Trzebnica włącza się w ogromne przedsięwzięcie jakim jest organizacja Światowych Dni Młodzieży. 

Brak opisu obrazkaW budynku Starostwa Powiatu Trzebnickiego na ul. Leśnej, odbyło się posiedzenie Powiatowej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku, którego celem było omówienie bezpieczeństwa zarówno pielgrzymów, którzy już niebawem przyjadą do Trzebnicy jak i mieszkańców.

Brak opisu obrazkaW spotkaniu wzięli udział przedstawiciele samorządów na czele z burmistrzem Markiem Długozima i starostą Waldemarem Wysockim oraz ks. Piotr Wawrzynek ze Sztabu Diecezjalnego Światowych Dni Młodzieży, ks. Maciej Szeszko, ks. Łukasz Anioł z Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej...

Brak opisu obrazka a także przedstawiciele służb porządkowych, tj. policji, straży pożarnej, gminnej straży miejskiej, przedstawiciele szpitala i wiele innych.

Brak opisu obrazka

 

Wersja XML