• TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Stadion Miejski Fair Play Arena będzie rozbudowany

W środę 19 maja Burmistrz Marek Długozima podpisał umowę na wykonanie dokumentacji projektowej związanej z rozbudową Stadionu Miejskiego Fair Play Arena. W jej ramach rozbudowane i zadaszone zostaną trybuny oraz wybudowany zostanie budynek zaplecza sportowego. Projekt wykona firma Sławomira i Moniki Fossa ze Złotoryi.

W ramach zaplanowanej modernizacji powstanie 450 dodatkowych miejsc siedzących oraz dodatkowe miejsca VIP, całość trybun zostanie zadaszona. Budynek zaplecza sportowego będzie konstrukcją parterową z podpiwniczeniem. Mieścić się w nim będą, dwa pokoje biurowe, cztery szatnie dla zawodników, magazynek, pomieszczenie porządkowe i  trzy osobne pokoje: dla trenerów, sędziów i pierwszej pomocy. Całość prac ma na celu przystosowanie stadionu do wymogów licencyjnych UEFA, związanych z rozgrywaniem spotkań międzynarodowych.

- Stadion Miejski Fair Play Arena już teraz jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc treningowych dla drużyn ligowych. To właśnie do Trzebnicy przyjeżdżają m.in. zawodnicy ze Śląska Wrocław na zgrupowania, a sportowcy i trenerzy zawsze chwalą profesjonalizm przygotowania zarówno stadionu jak i zaplecza, takiego jak Gminny Park Wodny Trzebnica Zdrój czy miejsca noclegowepowiedział Burmistrz Marek Długozima i dodał ta umowa, to kolejny krok w celu zwiększenia potencjału sportowego jakim dysponujemy, a który został dostrzeżony już podczas przygotowań do Euro 2012, gdy reprezentacja Czech na poważnie rozważała możliwość wybrania na swoje centrum pobytowe Trzebnicy. W ostatnim czasie na naszym stadionie organizowane było wiele imprez i zgrupowań sportowych, w tym finał Pucharu Polski Strefy Wrocławskiej. Liczę, że po jego modernizacji, ilość tych wydarzeń jeszcze wzrośnie, a Gmina Trzebnica jako Gmina wspierająca sport z chęcią podoła kolejnym organizacyjnym wyzwaniom.

Przypomnijmy, że w Trzebnicy swoje zgrupowania i mecze sparingowe rozgrywały takie drużyny jak: PSV Eindhoven, obecny Mistrz Polski Legia Warszawa, Śląsk Wrocław, Reprezentacja w piłce nożnej kobiet oraz zespoły przyjeżdżające na mecze ligowe rozgrywane ze Śląskiem we Wrocławiu. Stadion Miejski Fair Play Arena był również bazą przygotowawczą zawodników przed Pucharem Świata w Biegu na Orientację, który na początku maja odbył się w Trzebnicy. Ta sama dyscyplina już w przyszłym roku zagości u nas ponownie w ramach World Games 2017, największej imprezy sportowej w Polsce, której Gmina Trzebnica jest oficjalnym partnerem.

Brak opisu obrazkaPodpisanie umowy, od lewej: Burmistrz Marek Długozima, Sławomir Fossa projektant, Zbigniew Mroziński z Wydziału TI.

Brak opisu obrazkaTrybuny obiektu zostaną zadaszone oraz rozbudowane o dodatkowe 450 miejsc siedzących.  

Brak opisu obrazkaTrzebnicki Stadion Miejski Fair Play Arena

Brak opisu obrazka

Wersja XML

Gmina Trzebnica
ul. pl. Marszałka J. Piłsudskiego 1
55-100 Trzebnica
tel. 71 312 06 11
fax 71 312 12 48
e-mail:
Statystyka wizyt:
ogółem: 7715650
w tym miesiącu: 121073
dzisiaj: 5242