Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

500 bus w Trzebnicy

W ramach zainicjowanej przez Dolnośląski Urząd Wojewódzki we Wrocławiu kampanii promocyjnej rządowego programu Rodzina 500+, Gminę Trzebnicę odwiedził „500 bus”. Burmistrz Marek Długozima wraz z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, który w Gminie Trzebnica odpowiedzialny jest za obsługę programu, spotkał się z urzędnikami wojewódzkimi.

- Wspólnie porozmawialiśmy o programie i jego realizacji w innych gminach naszego województwa. Przypomnę, że jeszcze w kwietniu podpisałem pierwszą decyzję w sprawie przyznania świadczenia z programu Rodzina 500+, a przygotowanie Urzędu do sprawnej obsługi rodzin starających się o to świadczenie było dla mnie w ostatnich miesiącach priorytetem. Jako gospodarz gminy chciałem zrobić wszystko, by zapewnić korzystającym z tego programu komfortowe warunki. Dzięki temu, cały proces przebiega jak dotąd sprawnie i płynnie – powiedział Burmistrz Marek Długozima.

Pracownicy urzędu wojewódzkiego podczas swej wizyty w Trzebnicy rozdawali ulotki i informowali mieszkańców o warunkach i terminie składania wniosków.

Przypomnijmy, że koordynatorem programu w Gminie Trzebnica jest Katarzyna Kuczma, która udziela szczegółowych informacji osobiście lub pod numerem telefonu 71/ 312 05 27 wew. 49. W celu udogodnienia mieszkańcom naszej gminy dostępu do programu, burmistrz podjął decyzję o organizacji przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Trzebnicy dyżurów po godzinach pracy urzędu, tak aby zainteresowani programem mieszkańcy pracujący poza Trzebnicą mogli również uzyskać fachową pomoc. Dyżur pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej pełniony będzie do końca czerwca 2016 roku w każdą środę do godz. 18.00 w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego. Poza tym Ośrodek Pomocy Społecznej w Trzebnicy realizuje program „Rodzina 500+” we wszystkich dniach tygodnia w godzinach pracy Urzędu Miejskiego.

Brak opisu obrazkaNa zdj. od lewej: Urzędnicy z Urzędu Wojewódzkiego odpowiedzialni za promocje programu 500+, Burmistrz Marek Długozima, Anna Wszołek, Łukasz Markowski, Monika Piwko, Ewa Frania Kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Kamila Kwartnik, Katarzyna Kuczma koordynator programu 500+ w Gminie Trzebnica.

Brak opisu obrazka
Pani Anna Adamczuk jest pierwszą trzebniczanką, która otrzymała od Burmistrza Gminy Trzebnica Marka Długozimy decyzję w sprawie świadczeń w ramach programu Rodzina 500+.
 

 

Wersja XML