Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

O rowerach, akcji i sporcie

W minionym tygodniu kolarze z gminnego KKS Trzebnica spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebnicy. Organizatorką akcji była nauczycielka Paulina Pierchorowicz-Rączka.

Roman Węglarski i Bogdan Zieliński - zawodnicy KKS Trzebnica, klubu wspieranego przez Gminę Trzebnica, jak zwykle bardzo solidnie przygotowali się do spotkania z dziećmi. Przywieźli ze sobą rowery – stacjonarny i wyczynowy, koszulki, puchary oraz kaski. Te ostatnie po to, by pokazać, że korzystanie z nich może uratować życie. Mówili także o rajdach rowerowych, treningach oraz wszystkim, co się wiąże z kolarstwem . Zachęcali uczniów do aktywnego spędzania czasu, do próbowania swoich sił w rajdach i kryteriach kolarskich. Dla uczniów, którzy próbowali swoich sił na rowerze stacjonarnym przygotowali drobne upominki. Przypomnieli uczniom o akcji „Podaruj rower”.

- Od czterech lat prowadzimy tę akcję. W ostatnich dwóch latach nabrała ona tempa. Udało się nam naprawić i przekazać dzieciom ok. 100 rowerów. Jesteśmy wdzięczni wszystkim darczyńcom. Be z nich nie byłoby żadnej akcji. Dzięki nim dzieci są szczęśliwe – mówi Roman Węglarski. - Akcja zatacza coraz szersze kręgi. W nasze ślady poszła już gmina Sobótka, która ze skutkiem powiela nasz pomysł. Poza tym współpracujemy z Wrocławiem i stamtąd też otrzymujemy jednoślady – dodaje.

Podkreśla, że tak naprawdę celem tek akcji jest uczenie empatii i niesienie pomocy. - Wiosna to najlepszy czas na robienie porządku. Mamy nadzieję, że wiele osób znów znajdzie u siebie w piwnicy czy garażu niepotrzebny sprzęt. My chętnie go przyjmiemy i doprowadzimy do użyteczności. Poza tym – niekoniecznie musimy pośredniczyć w akcji przekazywania rowerów. Każdy może zrobić to osobiście i podarować rower komuś kogo zna i wie, że ten ktoś go potrzebuje – mówi. - Jeśli jednak ktoś nie ma czasu, wystarczy, że da nam znać. My zajmiemy się resztą. Bezpłatnie rowery naprawią - Cyganik Zdzisław oraz Paweł Szlęk, a swoją pomocą w dostarczeniu dwukołowców służy zawsze Zbigniew Kaczmarek.

Radość dzieci zawsze ich wzrusza. Czasami – gdy dostarczają rowery- przydarzają im się historie zabawne, innym razem smutne. - Z każdym rokiem nabieramy doświadczenia. Trzeba być trochę psychologiem, trochę sportowcem – mówi pan Roman. Dodaje, że wiele, a właściwie zdecydowana większość obdarowanych chętnie bierze udział w rajdach, kryteriach czy różnego rodzaju zawodach. Jeśli dziecko wyrasta z podarowanego rowerka, może przekazać go innej osobie, a od zawodników KKS Trzebnica otrzymuje kolejny – większy.

Jak twierdzi R. Węglarski – zawodnicy KKS Trzebnica, zawsze są gotowi do niesienia pomocy. Chętni są, by pomóc w organizacji rajdów, zawodów czy treningów. Wystarczy, że nauczyciel da im znać. - Nigdy też pomocy nie odmawia Straż Miejska oraz Gmina Trzebnica na czele z burmistrzem. Zawsze są otwarci na współpracę – podkreśla.

 

Brak opisu obrazkaZawodnicy KKS Trzebnica zawsze są gotowi do niesienia pomocy.

Brak opisu obrazkaZawodnicy KKS Trzebnica podczas spotkania z młodzieżą z SP2.

Brak opisu obrazkaJeden z momentów akcji "Podaruj rower". Wówczas rowerki trafiły do Przedszkola Publicznego nr 1.

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Wersja XML