Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Międzynarodowe Warsztaty Jazzowe już za trzy miesiące

W sierpniu tego roku w Gminie Trzebnica dojdzie do bezprecedensowego wydarzenia – największe sławy światowej sceny Jazzu pojawią się u nas by nauczać młodych adeptów tego nurtu muzycznego podczas Międzynarodowych Warsztatów Jazzowych "New York Jazz Masters International Workshop in Trzebnica 2016".

W związku z tym, X Edycja Festiwalu „Jazz nad Odrą”, była doskonałą okazją do sprawdzenia możliwości technicznych obiektów ( m.in. Gminnego Centrum Kultury), które posłużą do przeprowadzenia wspomnianych warsztatów. W tym celu Trzebnicę odwiedziła Dorota Piotrowska Dyrektor Artystyczny NYJM, którą Burmistrz Marek Długozima oprowadził po wnętrzach Gminnego Centrum Kultury, zwracając szczególną uwagę na nowoczesne rozwiązania sceniczno-dźwiękowe. Podczas tej wizyty omówione zostały szczegóły związane z warsztatami, które już za 3 miesiące rozpoczną się w Trzebnicy.

Przypomnijmy- I Edycja Międzynarodowych Warsztatów Jazzowych, odbędzie się w dniach od 9 do 16 sierpnia w Trzebnicy. Podczas intensywnego tygodnia studenci z całej Europy będą zgłębiać tajniki jazzu pod okiem profesorów z najlepszych uczelni na świecie. W warsztatach wezmą udział największe sławy światowej sceny jazzu, m.in. Dave Douglas, Greg Osby, Matt Penman, Rory Stuart czy Judy Niemack.    

 

 

Zobacz także:

   

 • Burmistrz otworzył X Jubileuszową Edycję Jazzu nad Odrą w Trzebnicy

  Burmistrz Marek Długozima podziękował w Krzysztofowi Nartowskiemu – inicjatorowi Trzebnickiego Jazzu nad Odrą za aktywną działalność na polu kultury w Trzebnicy.
  Jubileuszowa, X Edycja Festiwalu Jazz nad Odrą w Trzebnicy już za nami. W przestrzeniach wyremontowanego, nowoczesnego budynku Gminnego Centrum Kultury zabrzmiał jazz z najwyższej, światowej półki. Tradycyjnie już Gmina Trzebnica włączyła się w organizację tego prestiżowego przedsięwzięcia, a patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Marek Długozima.  
  Data publikacji: 10-05-2016 13:49
Wersja XML