Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Spotkanie z dziennikarzami z Watykanu

W sobotę 19 marca odbyło się spotkanie ze znanymi, akredytowanymi włoskimi dziennikarzami z Watykanu. Celem ich wizyty w Trzebnicy było bliższe zapoznanie się z historią Patronki Miasta – Św. Jadwigi Śl. Wizyta miała też związek z przypadającą w przyszłym roku 750. rocznicą jej kanonizacji.

Trzebnicka Święta jest patronką wyboru Jana Pawła II na papieża i w tym kontekście sylwetka św. Jadwigi jest dla watykańskich mediów jest jeszcze bardziej interesująca.

Udział w spotkaniu wzięli m.in. burmistrz Marek Długozima, ks. dziekan Jerzy Olszówka, brat Marcin Wojtczak, naczelnik Wydziału Promocji Jakub Szurkawski.

- Podczas spotkania miałem okazję opowiedzieć gościom z Włoch o naszej gminie i jej dynamicznym rozwoju, odpowiadałem na interesujące ich pytania. Opowiedziałem też o ciekawej inicjatywie jednej z włoskich firm, która na terenie naszej gminy planuje utworzenie winnicy i która już zasadziła pierwsze 4 tys. sadzonek winorośli. Wraz z naczelnikiem Wydziału Promocji Jakubem Szurkawskim przekazałem dziennikarzom upominki promocyjne gminy. Następnie goście udali się na zwiedzanie bazyliki i pocysterskiego klasztoru. Obiekty te również zostały nagrane przez watykańską telewizję- powiedział burmistrz Marek Długozima. 

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazkaUdział w spotkaniu wzięli m.in. burmistrz Marek Długozima, ks. dziekan Jerzy Olszówka, brat Marcin Wojtczak, naczelnik Wydziału Promocji Jakub Szurkawski.

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Wersja XML