• TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Spotkanie z dziennikarzami z Watykanu

W sobotę 19 marca odbyło się spotkanie ze znanymi, akredytowanymi włoskimi dziennikarzami z Watykanu. Celem ich wizyty w Trzebnicy było bliższe zapoznanie się z historią Patronki Miasta – Św. Jadwigi Śl. Wizyta miała też związek z przypadającą w przyszłym roku 750. rocznicą jej kanonizacji.

Trzebnicka Święta jest patronką wyboru Jana Pawła II na papieża i w tym kontekście sylwetka św. Jadwigi jest dla watykańskich mediów jest jeszcze bardziej interesująca.

Udział w spotkaniu wzięli m.in. burmistrz Marek Długozima, ks. dziekan Jerzy Olszówka, brat Marcin Wojtczak, naczelnik Wydziału Promocji Jakub Szurkawski.

- Podczas spotkania miałem okazję opowiedzieć gościom z Włoch o naszej gminie i jej dynamicznym rozwoju, odpowiadałem na interesujące ich pytania. Opowiedziałem też o ciekawej inicjatywie jednej z włoskich firm, która na terenie naszej gminy planuje utworzenie winnicy i która już zasadziła pierwsze 4 tys. sadzonek winorośli. Wraz z naczelnikiem Wydziału Promocji Jakubem Szurkawskim przekazałem dziennikarzom upominki promocyjne gminy. Następnie goście udali się na zwiedzanie bazyliki i pocysterskiego klasztoru. Obiekty te również zostały nagrane przez watykańską telewizję- powiedział burmistrz Marek Długozima. 

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazkaUdział w spotkaniu wzięli m.in. burmistrz Marek Długozima, ks. dziekan Jerzy Olszówka, brat Marcin Wojtczak, naczelnik Wydziału Promocji Jakub Szurkawski.

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Wersja XML

Gmina Trzebnica
ul. pl. Marszałka J. Piłsudskiego 1
55-100 Trzebnica
tel. 71 312 06 11
fax 71 312 12 48
e-mail:
Statystyka wizyt:
ogółem: 7670594
w tym miesiącu: 76017
dzisiaj: 3389