Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

IV CROSS TRZEBNICKI

Ponad 500 osób przekroczyło linię mety IV Crossu Trzebnickiego o Puchar Burmistrza Gminy Trzebnica. Dziesięciokilometrowy dystans i wymagająca trasa nie wystraszyły miłośników biegania, którzy w tym roku wyjątkowo licznie wzięli udział zawodach zorganizowanych przez Gminę Trzebnica i stowarzyszenie Pro-Run Wrocław.

Dzięki współpracy burmistrza Marka Długozimy i Jacka Jackowiaka ze stowarzyszenia Pro-Run Wrocław już po raz czwarty las bukowy stał się miejscem biegowych rozgrywek. Trzebnica po raz kolejny udowodniła, że jest gminą wspierającą sport, a także – że owo wsparcie nie jest jednostronne, bo i mieszkańcy, jak zawsze, stanęli na wysokości zadania dużą i silną grupą pojawiając się na starcie biegu i udowadniając, że imprezy sportowe w gminie są potrzebne i ważne.

W biegu wzięli udział także amatorzy biegów z całego województwa i spoza jego granic, część z nich przygotowywała się w ten sposób do Półmaratonu Ślężańskiego, który odbędzie się 19 marca. Ale wielu mierzyło się przede wszystkim z własnym ciałem na tej długiej i wymagającej trasie.

Bieg obejmował trzy pętle po 3,333 km. Nawierzchnię stanowiły: kostka i asfalt (10%), szuter i leśne ścieżki (90%). Trasa miała charakter pagórkowaty, występowały w niej liczne podbiegi i zbiegi, nie należała więc do łatwych. Trud dla wielu był jednak zachętą. Sprzedano rekordową liczbę 556 pakietów startowych.

Dzięki organizacji takich imprez Gmina Trzebnica promuje swoje rekreacyjne walory, których przecież nie brakuje. Piękną scenerię zawodów tworzyły okolice Stawów Trzebnickich i Lasu Bukowego. Te same miejsca będą areną zmagań przy okazji World Games 2017 oraz Pucharu Świata w Biegach na Orientację 2016 – było to więc dobre przetarcie przed kolejnymi wielkimi imprezami sportowymi, jakie zagoszczą w naszej Gminie.

Każdy z uczestników Crossu mógł wykupić poszerzony pakiet startowy wraz ze zniżkowym wejściem do Gminnego Parku Wodnego Trzebnica-Zdrój. Z tego sposobu na regenerację mięśni po dużym wysiłku skorzystało wielu biegaczy.

Wszystkich uczestników na starcie przywitali burmistrz Marek Długozima i Jacek Jackowiak.

– Pobiliście dziś rekord frekwencji Crossu Trzebnickiego. Życzę, by każdy z was pobił także swój indywidualny rekord. Sukcesem jest każdy start i każda meta. Do zobaczenia za dziesięć kilometrów, powodzenia! – powiedział burmistrz, który kilka minut później wystartował zawodników.

W biegu obowiązywał limit czasowy 90 minut, w tym czasie metę przekroczyło 506 zawodników. Najlepszy okazał się Paweł Pelc z klubu Pro-Run Wrocław z czasem 39 minut 31 sekund, choć zacięta rywalizacja trwała do samego końca. Trzy sekundy później na mecie pojawił się Łukasz Dziądziak. Trzeci był Przemysław Burchacki, tracąc do zwycięzcy 11 sekund.

Wielu biegaczy Trzebnicki Cross na stałe wpisała do kalendarza zawodów w których należy wziąć udział. Tegoroczne podium w kategorii Open Kobiet prezentowało się podobnie jak w ubiegłym roku. Pierwsze miejsce znów wywalczyła Anna Więcek (46,38 min) z Kiełczowa. Jako druga na mecie zameldowała się zwyciężczyni z Gminy Trzebnica z tego i ubiegłego roku – Anna Zajączkowska (48,39 min). Trzecia dobiegła Żaneta Bogdał (48,45 min).

Po zakończonym wyścigu odbył się Bieg Krasnala, w którym najmłodsi przebiegli skrócony dystans zawodów.

Dekoracja zwycięzców miała miejsce na scenie między stawami. Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima wraz z Jackiem Jackowiakiem ze stowarzyszenia Pro-Run Wrocław nagrodzili najlepszych w kategoriach wiekowych, w kategoriach open i najlepszych z gminy Trzebnica. Obaj zgodnie podkreślali, że bieg nie należał do łatwych i każdemu należą się gratulacje. Ci, którym nie udało się osiągnąć mety w pierwszej trójce żadnej z nagradzanych kategorii, nadal mieli szanse, by nie wyjechać z Trzebnicy z pustymi rękami. Wśród wszystkich uczestników rozlosowano nagrody: sprzęt sportowy od Decathlon Bielany Wrocławskie, sprzęt elektroniczny od GoGen Polska, opaskę Garmin Vivofit od garmin24.pl. Nagrodą główną było wypożyczenie samochodu Mini na weekend z pełnym bakiem od firmy Rentis.

Burmistrz Marek Długozima

Z roku na rok większa frekwencja we wszystkich organizowanych w Gminie Trzebnica imprezach sportowych udowadnia, że sport jest mocną stroną naszego rejonu, a podejmowane przeze mnie inicjatywy w tej kwestii spotykają się z dobrym odbiorem. Za nami IV edycja Crossu Trzebnickiego, jak zawsze towarzyszyły nam wielkie sportowe emocje. Gratuluję wszystkim,a w sposób szczególny najlepszym biegaczom z gminy. Każdemu z osobna gratuluję indywidualnego sukcesu, który nie zawsze idzie w parze z sukcesem w ogólnej klasyfikacji. Pokonywanie siebie i swoich słabości to jednak zawsze największy powód do dumy, w każdej dziedzinie.

Jacek Jackowiak, Stowarzyszenie Pro-Run Wrocław

Cross w Trzebnicy to świetne przygotowanie do rozpoczęcia sezonu biegowego, a także do startu w Półmaratonie Ślężańskim, który odbędzie się już w połowie marca. Ogromne zainteresowanie IV edycją naszych zawodów pokazuje, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Osiągnęliśmy limit przepustowości trasy, teraz musimy zrobić wszystko, by utrzymać poziom i kolejne edycje były powtórzeniem tegorocznego sukcesu. Gmina Trzebnica to bardzo dobry partner do współpracy, co udowadnia świetna organizacja i przebieg Crossu.

Anna Zajączkowska, Trzebnica, 2 miejsce Kobiety Open, 1 miejsce Kobiety Gmina Trzebnica

W Crossie Trzebnickim wystartowałam po raz drugi. Czułam respekt przed wymagającą, trudną i pełną morderczych podbiegów trasą. Dlatego bieg potraktowałam jako szczególne wyzwanie, które na mecie przyniosło tym większą satysfakcję. Poprawiłam zeszłoroczny czas, a zajęcie drugiego miejsca wśród kobiet i pierwszego wśród Trzebniczanek to dodatkowe wyróżnienie i motywacja do treningów. Dziękuję wszystkim za rywalizację i wspólną zabawę.

Krystyna Tokaruk, Wrocław, w Crossie wzięła udział z psem Gaszką

Naszym głównym sportem jest agility - jest to sport, który uprawia się typowo z psem, dłuższe dystanse biegamy od grudnia 2014 roku. Zaczęłam biegać zmotywowana właśnie psami, dużą przyjemność sprawia obserwowanie zadowolenia czworonoga z takiej aktywności. To był nasz pierwszy oficjalny start w tej dziedzinie, z trzech psów z którymi biegam, wybrałam Gaszkę ze względu na jej opanowanie i miłe nastawienie do ludzi. Mimo tłumu na początku biegu radość była taka sama, mnie osobiście przeraziły wzniesienia, ale z pomocą mojego całego dziesięciokilogramowego wsparcia udało nam się ukończyć z całkiem przyzwoitym czasem. By biegać z psem wystarczy wyposażyć siebie w dobry pas do biegania, linkę, a psa w szelki w których swobodnie będzie mógł ciągnąć i po prostu trenować. Nie znam czworonoga, który nie lubi się poruszać.

Magdalena Kumór, Trzebnica, 1 miejsce kategoria K20, 2 miejsce Kobiety Gmina Trzebnica

Trasa tego Crossu jak zawsze zabójcza, myślę, że każdy to potwierdzi. Męczące wzniesienia, pagórki, trudna nawierzchnia. Ale oczywiście dużo wysiłku to zawsze zadowolenie.

Karolina Stawarz, Oleśnica, 1 miejsce kategoria K16

To mój pierwszy bieg w Trzebnicy, ponieważ biegam od roku. Jestem zadowolona z organizacji i przygotowania zawodów, więc zapewne nie ostatni. Przygotowuję się w WKS Oleśniczanka. Był to zdecydowanie mój typ trasy, stosowałam różne tempa, podobało mi się. Lubię długie dystanse, a zwykle biegam 1000, 1500 metrów, 2 km z przeszkodami. Jestem dumna z pierwszego miejsca.

Stanisław Wesołowski, Uraz, 2 miejsce kategoria M60

Biegam od 20 lat, w Trzebnickim Crossie po raz trzeci. Biegi stały się sportem komercyjnym, więc warto byłoby pomyśleć o tym, by nagrody otrzymywali wszyscy najlepsi. Dla mnie i Tadeusza Marcinkiewicza przekonującą ofertą był pakiet startowy z wejściówką na wasz bardzo fajny basen.

 

 


 

Wersja XML