Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

EkoFerie w świetlicach Gminy Trzebnica

Drugi tydzień ferii zimowych na świetlicach wiejskich w Gminie Trzebnica rozpoczęliśmy w Taczowie Małym, środę spędziliśmy w Brzykowie, a zakończyliśmy w Skoroszowie.

Codziennie zaczynaliśmy od zabaw integracyjnych, które prowadzili wolontariusze Berkan i Leonardo ze stowarzyszenia Semper Avanti. Dla najmłodszych pani z biblioteki przygotowała kolorowanki, które dzieci malowały z wielkim zaangażowaniem. Wolontariusze pokazywali gry, dzięki którym szybko nauczyliśmy się naszych imion. Dużo frajdy sprawiła także zabawa w Ninja, w której liczył się przede wszystkim refleks. W Taczowie Małym świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Pizzy. Z tej okazji pani sołtys zamówiła wyśmienitą Margheritę, by wystarczyło nam sił do wspólnej zabawy. Przy tej okazji Leonardo, który pochodzi z Włoch, przybliżył wszystkim uczestnikom spotkania historię powstania pizzy, co zmotywowało dzieci do mówienia w języku angielskim i wytworzyło bardzo miłą atmosferę.

Po wspólnej zabawie przychodził czas na rymowanki-zgadywanki w eko-tematyce. Ten, kto jako pierwszy prawidłowo odgadł hasło, mógł wylosować sobie upominek. Nie było łatwo, ale ostatecznie zawsze udało się odgadnąć hasło ukryte w krzyżówce – Las Bukowy. Duch rywalizacji włączał się również przy odgadywaniu nazw zwierząt zamieszkujących tereny koła podbiegunowego. Towarzyszyło temu mnóstwo śmiechu - próby odgadnięcia nazw niektórych zwierząt były naprawdę zabawne. Dzieci uczyły się o gatunkach zagrożonych, a także o tych zwierzętach, które występują w Polsce. Na koniec tej części wspólnie wyklejaliśmy niedźwiedzie polarne i pingwiny. Najbardziej pracochłonną częścią spotkania była manualna, w której wspólnymi siłami tworzyliśmy piękne, kolorowe maski zwierząt z filcu. Pracownicy GCKiS oraz wolontariusze pomagali wycinając i klejąc dla dzieci piękne ozdoby. Każda z masek była niepowtarzalna, stworzona według własnego projektu. Kto był zmęczony lub spragniony, mógł posilić się pysznościami przygotowanymi przez mamy pociech oraz sołtysów. Stoły dosłownie uginały się pod naporem przepysznych ciast i łakoci. Na koniec spotkania mieliśmy czas na wspólny śpiew i taniec, które wszystkim bardzo przypadły do gustu. W Brzykowie uczyliśmy się pięknej pieśni o przyjaźni, która okazała się znakomicie łączyć pokolenia: do śpiewu włączyły się również mamy i babcie. Zdecydowanie najliczniejsza grupa dzieci przyszła do świetlicy w Skoroszowie. Na szczęście mieliśmy tam dużo miejsca na wspólny taniec Sida z Epoki Lodowcowej. EkoFerie w świetlicach Gminy Trzebnica to była niezapomniana przygoda! Już czekamy na kolejne spotkania z najmłodszymi mieszkańcami naszej Gminy!

 

Brak opisu obrazkaW Brzykowie wszystkim dopisywał dobry humor.

Brak opisu obrazkaW Skoroszowie frekwencja była imponująca - blisko 40 dzieci!

Brak opisu obrazkaW Taczowie Małym dzieci świętowały Dzień Pizzy.

Wersja XML