Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Koncert kolęd Chóru Bazyliki św. Jadwigi

W niedzielę 31 stycznia, na zaproszenie burmistrza Gminy Trzebnica Marka Długozimy, w nowej sali widowiskowo-kinowej Gminnego Centrum Kultury, z okazji zakończenia okresu Bożego Narodzenia, odbył się koncert kolęd w wykonaniu Chóru Bazyliki Św. Jadwigi z Trzebnicy.

Wszystkich zebranych przywitał ks. Piotr Wojciechowski SDS – dyrygent i opiekun Chóru Bazyliki, który przybliżył słuchaczom historię kolędy polskiej z całym należnym jej szacunkiem i uznaniem. Podkreślił, iż wspólne śpiewanie kolęd tworzy prawdziwą rodzinną atmosferę, jednoczy ludzi nie tylko przy rodzinnym stole, czy w kościele, ale także na koncertach i wszędzie tam, gdzie zespołowo są śpiewane.

Niedzielny koncert odbył się w hołdzie ks. Jerzemu Sienkiewiczowi, który prowadził trzebnicki chór przez 23 lata. Wiele z tych kolęd, które chór Bazyliki św. Jadwigi posiada w swoich zbiorach, to opracowania zmarłego ks. prof. Jerzego Sienkiewicza.

Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu sali widowiskowo-kinowej wszyscy zebrani na widowni mogli nie tylko słuchać, lecz również śpiewać wraz z chórem kolędy czytając wyświetlany tekst na ekranie.

- Serdecznie gratuluję udanego występu członkom chóru z ks. Piotrem Wojciechowskim SDS na czele. Ten wspaniały koncert, który był zwieńczeniem okresu bożonarodzeniowego wzbogacił nas duchowo i przypomniał radość jaką niosą narodziny Pana – powiedział burmistrz Marek Długozima. Podziękował także wszystkim uczestnikom koncertu za przybycie i wręczył upominki księdzu dyrygentowi oraz pani prezes chóru Janinie Zaleskiej. Burmistrz przypomniał również o wydanej przed kilkoma laty płycie chóru, której głównym sponsorem była Gmina Trzebnica, a która zawierała najpiękniejsze polskie kolędy.

Warto przypomnieć, że na początku grudnia 2015 roku Chór Bazyliki św. Jadwigi obchodził 70-lecie istnienia. Ta piękna, okrągła rocznica to niewątpliwie powód do dumy nie tylko dla członków chóru, ale także dla wszystkich jego sympatyków oraz miasta Trzebnica.

Brak opisu obrazkaWszystkich zebranych przywitał ks. Piotr Wojciechowski SDS – dyrygent i opiekun Chóru Bazyliki, który przybliżył słuchaczom historię kolędy polskiej z całym należnym jej szacunkiem i uznaniem.

Brak opisu obrazkaBurmistrz Marek Długozima pogratulował i podziękował wszystkim uczestnikom koncertu za przybycie i wręczył upominki księdzu dyrygentowi oraz pani prezes chóru Janinie Zaleskiej. 

Brak opisu obrazkaWarto przypomnieć, że na początku grudnia 2015 roku Chór Bazyliki św. Jadwigi obchodził 70-lecie istnienia.

Brak opisu obrazkaBurmistrz przypomniał również o wydanej przed kilkoma laty płycie chóru, której głównym sponsorem była Gmina Trzebnica, a która zawierała najpiękniejsze polskie kolędy.

Brak opisu obrazkaChór pięknie prezentował się na scenie w sali widowiskowo-kinowej Gminnego Centrum Kultury.

Brak opisu obrazkaNiedzielny koncert odbył się w hołdzie ks. Jerzemu Sienkiewiczowi, który prowadził trzebnicki chór przez 23 lata.

Zobacz także:

 

 • Jubileusz 70-lecia Chóru Bazyliki św. Jadwigi

  Brak opisu obrazka
  W niedzielę 6 grudnia Chór Bazyliki św. Jadwigi obchodził siedemdziesięciolecie swojego istnienia. Obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą, koncelebrowaną pod przewodnictwem Prowincjała Polskiej Prowincji Salwatorianów Księdza Piotra Filasa z udziałem Ks. Dziekana Jerzego Olszówki i superiora Ks. Emanuela Rusa oraz zaproszonych gości: Burmistrza Gminy Trzebnica Marka Długozimy i Starosty Powiatu Trzebnickiego Waldemara Wysockiego.
  Data publikacji: 11-12-2015 12:36
Wersja XML