Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Czyści i zdrowi

„Jestem czysty, jestem zdrowy” to tytuł spektaklu, który przygotowała grupa dzieci ze świetlicy przy Szkole Podstawowej w Boleścinie. W środę 9 listopada specjalnym widzem i gościem podczas przedstawienia był burmistrz gminy Trzebnica Marek Długozima.

Młodzi aktorzy wcielając się w postacie dentysty, czarownicy, czy niesfornych dzieci opowiadały rówieśnikom o tym, jak ważne są dla nich sprawy związane z higieną osobistą. Dbanie o zęby, mycie rąk przed posiłkiem – to tylko niektóre z tematów poruszane w tym edukacyjnym przedstawieniu. Na uwagę zasługuje zaangażowanie i entuzjazm, z jakim dzieci przygotowały cały spektakl. Ponadto efektem tego artystycznego projektu były również wiersze własnego autorstwa, a także znane i lubiane piosenki wykonane w nowych aranżacjach i z nową, energetyczną choreografią. Docenić należy także scenerię, w której rozgrywało się przedstawienie. Tworzyło ją kilkanaście szczegółowo opracowanych plakatów o charakterze informacyjno-dydaktycznym.

9 listopada na widowni oprócz rówieśników zasiedli szczególni goście: dyr. Szkoły Podstawowej w Boleścinie Bogumiła Szermer, burmistrz gminy Trzebnica Marek Długozima, pełnomocnik burmistrza ds. profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych Iwona Durbajło, a także Joanna Korpowska pracownik Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Inicjatorkami pomysłu były panie: Dominika Kaczmarek i Anna Leszczyńska-Janik, które na co dzień opiekują się dziećmi w świetlicy. Przedstawienie było częścią akcji skierowanej na propagowanie zdrowego stylu życia. Patronem akcji była Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna z Trzebnicy.

Dbanie o wszechstronny rozwój wychowanków świetlicy m.in. poprzez wzmacnianie osobowości młodych ludzi jest jednym z podstawowych zasad funkcjonowania świetlic. Pomoc w odkrywaniu talentów jest ważnym etapem na tej drodze rozwoju młodych ludzi.

Brak opisu obrazka Burmistrz Marek Długozima gratulował młodym aktorom z Boleścina

_galeria_42_20_1_1_3_2_0_0_

Wersja XML