Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Koncert kolęd w Szkole Muzycznej

22 grudnia w Gminnej Szkole Muzycznej I stopnia im. prof. Edmunda Kajdasza w Trzebnicy odbył się magiczny koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu uczniów klas pierwszych i drugich. Dla licznie zgromadzonej publiczności dzieci przygotowały wiele niespodzianek muzycznych i artystycznych. Na zaproszenie dyrektor Szkoły Muzycznej Anny Szpil, wśród gości znaleźli się m.in.: Burmistrz Marek Długozima, Agnieszka Paleczek-Oświęcimska dyrektor Przedszkola nr 2 w Trzebnicy, dyrektor Zespołu Szkół w Ujeźdźcu Wielkim Mariusz Szkaradziński  oraz nauczyciele i rodzice uczniów.

Uroczysty koncert rozpoczął się programem artystycznym – tańcem Santa Claus - w wykonaniu uczniów klasy I A, pod kierunkiem Anny Łopatki. Kolejną atrakcję stanowił taniec pastuszków w wykonaniu uczniów klasy II A, taniec Minecraftów, który wykonali uczniowie klasy II B oraz trepak przygotowany przez klasę II C.

W programie znalazły się tradycyjne kolędy i pastorałki, usłyszeliśmy m.in.: „Lulajże Jezuniu” w wykonaniu zespołu gitarowego, „Jezus malusieńki”, „Anioł pasterzom mówił”, „Wśród nocnej ciszy” , a także „Z narodzenia Pana”, „A wczoraj z wieczora”, „Mizerna cicha” i inne piękne kolędy, które zostały przygotowane przy udziale nauczycieli prowadzących. Zachwyciły one licznie zgromadzoną publiczność w auli Szkoły Muzycznej.

- Jestem pod ogromnym wrażeniem tego koncertu kolęd, który wprowadził wszystkich słuchaczy w świąteczny Bożonarodzeniowy nastrój – powiedział Burmistrz Marek Długozima i dodał: - Patrząc na to ile gości zebrało się dziś w auli Szkoły Muzycznej, by wysłuchać koncertu, proponuję, aby kolejny koncert zorganizować w nowych, przestronnych wnętrzach sali widowiskowo-kinowej. Dzięki temu dużo szersza publiczność będzie mogła wysłuchać zarówno Bożonarodzeniowych, jak i innych okolicznościowych koncertów, a dzieci będą mogły pochwalić się swoimi umiejętnościami wokalno-instrumentalnymi. Gratuluję pani dyrektor Anne Szpil wspaniałego pomysłu oraz pani Annie Łopatce przygotowania i prowadzenia koncertu.

Kolędowanie połączone było z kiermaszem świątecznym, na którym zaprezentowane zostały ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów Szkoły Muzycznej i ich rodziców. Każdy z uczestników mógł nabyć ręcznie wykonane dekoracje i ozdobić swoje drzewko w domu. 

 

 

Zobacz także:
 • Nowe instrumenty w szkole

  Brak opisu obrazka
  Burmistrz Marek Długozima podpisał umowę z firmą M.Ostrowski sp.j. na zakup i dostawę instrumentów muzycznych do Szkoły Muzycznej im. prof. Edmunda Kajdasza. Podpisanie odbyło się 23 lipca w Urzędzie Miejskim w Trzebnicy.
  Data publikacji: 09-11-2015 09:25
 • „Kocham Cię Polsko!”

  Brak opisu obrazka
  10 listopada w Szkole Muzycznej I stopnia w Trzebnicy odbył się uroczysty Koncert Muzyki Patriotycznej pt. „Kocham Cię Polsko”, zorganizowany przez Szkołę Muzyczną im prof. Edmunda Kajdasza, z okazji 97 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, który  poprowadziła solistka Operetki Wrocławskiej i nauczycielka klasy śpiewu - dr Monika Gruszczyńska.
  Data publikacji: 13-11-2015 14:03
Wersja XML