Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Biblioteka, Przedszkole i Żłobek – konsultacje projektowe

We wtorek 17 listopada w Urzędzie Miejskim w Trzebnicy odbyło się spotkanie z projektantką budynku Gminnej Biblioteki Agnieszką Poradą. Omawiano szkice i rysy koncepcyjne. Burmistrz Marek Długozima poprosił również o konsultacje w sprawie projektu przedszkola, które wraz ze ze żłobkiem powstać ma przy ul. 3 maja.

Gmach Gminnej Biblioteki będzie pomieszczeniem wielofunkcyjnym, gdzie oprócz czytelni czy  pomieszczeń na regały książkowe, znajdziemy przestronną salę konferencyjną. - Będzie to budynek, w którego wnętrzu, każdy znajdzie miejsce na spokojne zagłębianie się w świat wybranych przez siebie lektur – mówi o projekcie burmistrz Marek Długozima.

Natomiast nowe przedszkole i żłobek, które powstać mają w bliskim sąsiedztwie Szkoły Podstawowej Nr 2 i Szkoły Muzycznej, poszerzą kompleks edukacyjny o placówkę w której według wstępnych ustaleń znajdzie się pięć oddziałów przedszkolnych z miejscem dla 125 dzieci oraz cztery oddziały żłobkowe, które przyjmą 80 dzieci. Nowa placówka będzie również wyposażona w edukacyjny plac zabaw. Powstaną także dodatkowe miejsca parkingowe, a wszystko to w bezpiecznej lokalizacji korzystającej z bliskości ciszy i spokoju Stawów Trzebnickich.

W ramach rozwoju kompleksu edukacyjnego mieszczącego się w sąsiedztwie stawów, powstanie również Hala Widowiskowo - Sportowa oraz boisko wielofunkcyjne.

Brak opisu obrazkaW spotkaniu udział wzięli  Agnieszka Porada z firmy projektowej PPUH VITARO, Burmistrz Marek Długozima, Joanna Bębenek Naczelnik Wydziału Architektury i Urbanistyki oraz Monika Białas z Wydziału TI.

Brak opisu obrazkaWizualizacja mającego powstać przedszkola.

Brak opisu obrazkaNowe przedszkole wraz ze żłobkiem powstanie przy ul. 3 maja.

Brak opisu obrazkaW tym miejscu powstanie boisko wielofunkcyjne.

Brak opisu obrazkaWizualizacja Hali Widowiskowo – Sportowej.

Zobacz także:

 

 • Przedszkole i żłobek na miarę rozwoju Gminy Trzebnica

  Brak opisu obrazka
  Rosnąca atrakcyjność naszej Gminy jest także nierozerwalnie związana z rozwojem mieszkalnictwa, a co za tym idzie zwiększonym przyrostem naturalny, to z kolei wiąże się z potrzebą nowych miejsc przedszkolnych i żłobkowych.  W odpowiedzi na te potrzeby mieszkańców – burmistrz Marek Długozima podjął decyzję o budowie nowego przedszkola i żłobka w bliskim sąsiedztwie Szkoły Podstawowej Nr 2 i Szkoły Muzycznej, poszerzając tym samym kompleks edukacyjny o placówkę w której według wstępnych ustaleń znajdzie się pięć oddziałów przedszkolnych z miejscem dla 125 dzieci oraz cztery oddziały żłobkowe, które przyjmą 80 dzieci. Nowa placówka będzie wyposażona w edukacyjny plac zabaw. Powstaną także dodatkowe miejsca parkingowe, a wszystko to w bezpiecznej lokalizacji korzystającej z bliskości ciszy i spokoju Stawów Trzebnickich.  W tej sprawie w piątek 30 października w Urzędzie Miejskim odbyła się narada z projektantem oraz wizja lokalna w planowanym miejscu inwestycji.
  Data publikacji: 30-10-2015 15:22
Wersja XML