Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Ochrona Środowiska

Nasza Gmina dba o środowisko. Od kilku lat jesteśmy niekwestionowanym liderem Dolnego Śląska w ilości segregowanych odpadów! Prowadzimy zajęcia i konkursy dla dzieci oraz młodzieży budujące w nich świadomość konieczności dbania o środowisko naturalne. Rewitalizujemy też tereny zielone miasta, podnosząc jakość życia w naszej gminie. 

Poznaj www.eko.trzebnica.pl
 
Współpraca - Stowarzyszenie “Trzebnicki Klub Psa”
 
Zobacz także:
 • Czyste powietrze - wymień piec

  Brak opisu obrazka
  Zmień piec i przeprowadź termoizolacje domu w ramach dofinansowania z programu "Czyste Powietrze".
  Data publikacji: 17-09-2020 10:58
 • Nie wypalaj traw

  Brak opisu obrazka
  Gmina Trzebnica apeluje, aby nie wypalać traw. Jest to jedna z najczęstszych przyczyn pożarów łąk, lasów i zabudowań gospodarczych. Wysuszona po zimie trawa pali się bardzo szybko przez co ogień rozprzestrzenia się w krótkim czasie, obejmując niejednokrotnie swoim zasięgiem ogromne powierzchnie niosąc za sobą wiele zagrożeń dla przyrody i człowieka.
  Data publikacji:
 • Wybierz czyste zasady

  Brak opisu obrazka
  Zachęcamy do zapoznania się z informacjami i materiałami dostępnymi na stronie czystezasady.pl. Powstała ona w ramach ogólnowojewódzkiej antysmogowej kampanii informacyjnej, dzięki której mieszkańcy Dolnego Śląska będą mogli podjąć ważne i świadome decyzje związane z ogrzewaniem ich domów.
  Data publikacji:
 • Pieski szukają swoich właścicieli i nowych domów

  Brak opisu obrazka
  Odnalezione zostały psy. Właścicieli uprzejmie prosimy o kontakt. Poszukujemy również osób, które zechcą bezinteresownie wspomóc samotne psiaki, ofiarując im dom tymczasowy lub stały. Zapewnij bezpieczny kąt dla czworonoga i uratuj go przed schroniskiem!
  Data publikacji:
 • Czyste powietrze w Gminie Trzebnica

  Brak opisu obrazka
  Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i w trosce o zapewnienie jak najlepszej jakości powietrza w naszej Gminie, burmistrz Marek Długozima zawarł porozumienia z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Na jego mocy, Gmina Trzebnica już po raz kolejny pośredniczyć będzie w programie Czyste Powietrze. Pierwsza edycja programu cieszyła się wielkim zainteresowaniem mieszkańców. Ma on na celu ograniczenie tzw. niskiej emisji, poprzez wypłatę dofinansowań do termomodernizacji domów jednorodzinnych, w tym do wymiany pieców.
  Data publikacji:
 • Wskazówki dla właścicieli i znalazców czworonogów

  Brak opisu obrazka
  Jesteś przyjacielem czworonoga? Znalazłeś psa lub kota i nie wiesz co zrobić? Przybliżamy kilka wskazówek.
  Data publikacji:
 • Program Czyste Powietrze

  Brak opisu obrazka
  Przypominamy wszystkim właścicielom nowo powstających domów jednorodzinnych, że jedynie do końca 2019 roku można uzyskać dofinansowanie na zakup kotłów grzewczych w Programie Czyste Powietrze. Jeżeli rozpocząłeś budowę domu jednorodzinnego, a inwestycje związaną z montażem kotła grzewczego zakończysz do 31 grudnia, możesz uzyskać dofinansowanie do zakupionego pieca. Wysokość przewidzianej dotacji wynosi co najmniej 30% poniesionych kosztów.
  Data publikacji: 08-10-2019 12:01
 • Program Czyste Powietrze

  Brak opisu obrazka
  W związku ze zbliżającym się okresem grzewczym, przypominamy wszystkim mieszkańcom Gminy Trzebnica, że na terenie całego województwa dolnośląskiego obowiązują zapisy Uchwały Antysmogowej dla Dolnego Śląska. W związku z tym, obowiązuje całkowity zakaz palenia węglem brunatnym oraz mułem i flotokoncentratem węglowym. Nie wolno również spalać węgla kamiennego w postaci miału o wielkości ziaren poniżej 3 mm. Ograniczenia dotyczą również spalania drewna niesezonowanego o wilgotności powyżej 20%. Zakazy te zostały wprowadzone w celu ograniczenia emisji szkodliwych związków i pyłów z kominów naszych domów.
  Data publikacji:
 • Przełącz się na gaz - punkt informacyjny

  Brak opisu obrazka
  Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że dyżury ,,Przełącz się na gaz’’ pełnione przez pracownika PGNiG w  Urzędzie Miejskim w Trzebnica zostają zawieszone na okres sierpnia 2019r. Od 2 września 2019r., dyżury będą pełnione wg ustalonych harmonogramów.
  Data publikacji:
 • Informacja o braku możliwości podłączenia się do sieci ciepłowniczej

  Brak opisu obrazka
  Urząd Gminy Trzebnica informuje, że na terenie całej Gminy Trzebnica nie ma możliwości przyłączenia budynków mieszkalnych jednorodzinnych do sieci ciepłowniczej komunalnej z uwagi na brak takiej sieci. Niniejszą informację wydaje się na potrzeby uzyskania dofinansowania w ramach programu "Czyste powietrze" w WFOŚiGW we Wrocławiu.
  Data publikacji:
Wersja XML