Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Kultura

Gmina Trzebnica wspiera kulturę. Rozumiejąc jej znaczenie w życiu lokalnej społeczności, poświęca swoją uwagę i środki nie tylko na inwestycje, których zwłaszcza w ostatnich latach nie brakuje (np. nowoczesny i malowniczo położony kompleks basenów - Gminny Park Wodny TRZEBNICA-ZDRÓJ oraz Stadion Miejski FAIR PLAY ARENA), ale także na rozwój szeroko rozumianej kultury. Koncerty jazzowe, bluesowe, imprezy masowe, wernisaże, wystawy, zabawy i spektakle dla dzieci, koncerty muzyki poważnej – to tylko niektóre z podejmowanych regularnie działań o charakterze kulturalnym.

Więcej na stronie Gminnego Centrum Kultury i Sztuki

Zobacz także:

 

 • Warsztaty New York Jazz Masters in Trzebnica za nami!

  Brak opisu obrazka
  W dniach od 9 do 16 sierpnia Trzebnica stała się stolicą Jazzu. Był to tydzień intensywnych treningów muzycznych – przepełniony dźwiękami, inspiracją, motywacją, muzycznym doświadczeniem i wiedzą na najwyższym światowym poziomie. Warsztaty New York Jazz Masters in Trzebnica, Poland, dobiegły końca. Wydarzenie, które Burmistrz Marek Długozima objął Honorowym Patronatem, mogło być zrealizowane dzięki współpracy organizatora – agencji Echomusic Art Management oraz Gminy Trzebnica. 
  Data publikacji: 22-08-2016 15:28
 • Zakończyły się przesłuchania do Festiwalu Biedronka

  Dwa dni trwały przesłuchania do Trzebnickiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej Biedronka 2016, którego organizatorem jest Gmina Trzebnica.
  Dwa dni trwały przesłuchania do Trzebnickiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej Biedronka 2016, którego organizatorem jest Gmina Trzebnica. W tym roku swoje umiejętności zaprezentowało blisko 200 uczestników z gminnych placówek oświatowych w wieku od 3 do 12 lat. Finałowa gala odbędzie się 29 maja w Gminnym Centrum Kultury. 
  Data publikacji: 17-05-2016 09:05
 • Burmistrz otworzył X Jubileuszową Edycję Jazzu nad Odrą w Trzebnicy

  Burmistrz Marek Długozima podziękował w Krzysztofowi Nartowskiemu – inicjatorowi Trzebnickiego Jazzu nad Odrą za aktywną działalność na polu kultury w Trzebnicy.
  Jubileuszowa, X Edycja Festiwalu Jazz nad Odrą w Trzebnicy już za nami. W przestrzeniach wyremontowanego, nowoczesnego budynku Gminnego Centrum Kultury zabrzmiał jazz z najwyższej, światowej półki. Tradycyjnie już Gmina Trzebnica włączyła się w organizację tego prestiżowego przedsięwzięcia, a patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Marek Długozima.  
  Data publikacji: 10-05-2016 13:49
 • Reaktywacja Dyskusyjnego Klubu Filmowego

  Brak opisu obrazka
  7 marca miało miejsce kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego działającego z inicjatywy burmistrza Marka Długozimy przy kinie Polonia 3D. Tym razem członkom klubu i postronnym widzom, do których również skierowane są projekcje, towarzyszył oscarowy film „Amy”.
  Data publikacji: 18-03-2016 12:00
 • ArtKawiarnia zaprasza

  Brak opisu obrazka
  Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima 26 lutego zaprosił mieszkańców na otwarcie artKawiarni w odnowionych przestrzeniach Gminnego Centrum Kultury i Sportu. Miejsce dawnego ZygZaka zyskało zupełnie nowe oblicze, które przypadnie do gustu szerokiemu gronu trzebniczan. Z okazji otwarcia zagrali: IM Fanki Tim oraz Ktoś Gdzieś Kiedyś Coś. 
  Data publikacji: 04-03-2016 12:07
 • Inauguracja Dyskusyjnego Klubu Filmowego z Romanem Gutkiem

  Brak opisu obrazka
  Wieczór 23 lutego należał w Trzebnicy do Romana Gutka, który na zaproszenie burmistrza Marka Długozimy pojawił się w budynku Gminnego Centrum Kultury i Sportu na spotkaniu otwartym reaktywowanego Dyskusyjnego Klubu Filmowego.
  Data publikacji: 25-02-2016 14:20
 • Karuzela z piosenkami

  Brak opisu obrazka
  W minioną środę, w Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie pisarki, Julianny Michorczyk z Markiem Długozimą, burmistrzem Gminy Trzebnica, na którym autorka wręczyła burmistrzowi najnowszą książeczkę swojego autorstwa: „Karuzela z piosenkami”. Burmistrz wspomnianą publikację objął swoim honorowym patronatem.
  Data publikacji: 08-02-2016 13:04
 • Spotkanie z trzebnicką poetką

  Brak opisu obrazka
  W czwartek 4 lutego w Urzędzie Miejskim w Trzebnicy odbyło się spotkanie Burmistrza Marka Długozimy z Anną Marią Musz – trzebniczanką, utalentowaną autorką tomiku wierszy pt. „Inkantacje”, którego publikacja była współfinansowana z budżetu Gminy Trzebnica. W spotkaniu uczestniczyli także: Naczelnik Wydziału Promocji Jakub Szurkawski oraz Stefan Jurkowski, recenzent publikacji, wybitny polski poeta, publicysta, krytyk literacki i dziennikarz, a także Sekretarz Generalny Związku Literatów Polskich.
  Data publikacji: 09-02-2016 15:28
 • Inauguracja Dyskusyjnego Klubu Filmowego

  Brak opisu obrazka
  Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców gminy na inauguracyjne spotkanie filmowe Dyskusyjnego Klubu Filmowego w Kinie Polonia 3D, którego gościem specjalnym będzie Roman Gutek – dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty oraz  kurator ESK Wrocław 2016 ds. filmu. Szczegóły na plakatach!
  Data publikacji: 19-02-2016 13:12
 • Konkurs na najładniejszą Gwiazdę Betlejemską!

  Brak opisu obrazka
  Zapraszamy do udziału całej Rodziny!
  Data publikacji: 07-12-2015 12:34
Wersja XML