Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Świetlice Wiejskie

Niezbędne miejsce integracji mieszkańców – świetlica wiejska. Miejsce narad, spotkań, podejmowania przedsięwzięć, a także zabaw dla dzieci i dorosłych. Remonty świetlic oraz budowa nowych obiektów, to troska Gminy Trzebnica o integrację mieszkańców i wkład w rozwój inicjatyw oraz przedsiębiorczości mieszkańców sołectw. Dlatego regularnie od 2007 r. budujemy nowe obiekty oraz modernizujemy świetlice wiejskie, tworząc mieszkańcom zupełnie nową, bardziej przyjazną i nowoczesną przestrzeń do wzajemnych spotkań.

 

 

 

 • Sprawdzamy postępy inwestycyjne

  DJI_0037.jpeg
  Na przestrzeni ostatnich lat w Gminie Trzebnica przeprowadzanych jest ponad 80 inwestycji rocznie. To imponujący wynik, który świadczy o dynamicznym rozwoju naszej gminy. Poniżej przedstawiamy te, które obecnie są w trakcie realizacji. Warto również pamiętać, że jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa nowego ronda na skrzyżowaniu ulic: Bochenka, Milickiej i Prusickiej, a także przebudowa ul. Obornickiej. Powstanie również 12-kilometrowa ścieżka rowerowa trasą dawnej kolei wąskotorowej, dworzec autobusowy i blisko 150 nowych miejsc parkingowych. Winna „Kocia” Góra przejdzie pierwszy etap modernizacji, dzięki której na jej terenach powstanie Trzebnicki Park Kulturowy. Zapraszamy do zapoznania się ze skalą rozwoju, jaki następuje w Gminie Trzebnica. 
  Data publikacji: 23-03-2018 11:18
 • Świetlice miejscem integracji

  IMG_2352.jpeg
  W Gminie Trzebnica, w miejscowościach Księginice, Ligota oraz Kuźniczysko powstają trzy nowoczesne świetlice. Całkowity koszt ich powstania to 2 399 377,67 zł, z czego 995 403,21 to dofinansowanie pozyskane przez burmistrza Marka Długozimę.
  Data publikacji:
 • Świetlica w Księginicach na ukończeniu

  IMG_5628.jpeg
  Bryła budynku świetlicy w Księginicach jest już zamknięta. Pojawiła się konstrukcja dachu, a na nim kładziona jest dachówka. Docieplane są również ściany, montowane instalacje. Wszystko po to, by już niebawem mieszkańcy jednego z największych sołectw w Gminie Trzebnica mogli cieszyć się z nowoczesnego miejsca spotkań i integracji.
  Data publikacji: 12-01-2018 09:40
 • Nowe świetlice rosną

  Na świetlicy w Księginicach, zamontowano już pokrycie dachu.
  Fundamenty wylane, pierwsze ścianki stoją. Prace na budowie świetlicy w Ligocie Trzebnickiej ruszyły na dobre. W piątek 19 stycznia teren inwestycji wizytował burmistrz Marek Długozima. Wykonawcą budynku, którego powierzchnia użytkowa wyniesie 218 m² jest konsorcjum DANMAR-BUD z Poznania.
  Data publikacji: 19-01-2018 14:19
 • Świetlica w Księginicach – mury już stoją

  IMG_0417.jpeg
  Mury już stoją, trwa montowanie okien, niebawem pojawi się okrycie dachowe. Powoli zbliża się cel, jakim było spełnienie marzenia mieszkańców Księginic o własnej świetlicy. Wykonawcą inwestycji jest firma NOVBAU.
  Data publikacji: 04-12-2017 14:44
 • Świetlica w Kuźniczysku – umowa podpisana

  1.jpeg
  Mieszkańcy Kuźniczyska mają powody do radości bowiem wkrótce zyskają nowoczesną świetlicę, która będzie miejscem integracji, wspólnych narad, spotkań i zabawy. W piątek 5 stycznia burmistrz Marek Długozima podpisał umowę na wykonanie wspomnianej inwestycji z Krzysztofem Nowickim z firmy NOVBAU, która jest również wykonawcą realizowanej już świetlicy w Księginicach.
  Data publikacji: 05-01-2018 14:09
 • Będzie świetlica w Ligocie (Trzebnickiej)

  Podpisanie umowy na budowę świetlicy w Ligocie. Na zdj. od lewej: Daniel Kruszik z firmy DANMAR-BUD, prezes zarządu DANMAR-BUD Marek Michalak, burmistrz Marek Długozima oraz Monika Białas z wydziału techniczno-inewstycyjnego.
  W środę 3 stycznia burmistrz Marek Długozima podpisał umowę na budowę świetlicy w Ligocie (Trzebnickiej). Będzie to nowe miejsce spotkań i integracji, na które od dawna czekali wszyscy mieszkańcy. Wykonawcą inwestycji zostało konsorcjum DANMAR-BUD z Poznania.
  Data publikacji: 04-01-2018 08:36
 • Powstanie kolejna świetlica realizowana przez Gminę Trzebnica - w Brzeziu

  IMG_2671.jpeg
  Burmistrz Marek Długozima podpisał umowę dotycząca kupna działki w miejscowości Brzezie od mieszkanki Brzezia Moniki Pienkiewicz. Teren o powierzchni 15 arów sąsiaduje z nowo powstałym placem zabaw i posłuży pod budowę nowoczesnej świetlicy wiejskiej. Kwota wykupu wyniosła 45 tys. złotych.
  Data publikacji: 03-10-2016 16:01
 • Świetlica w Cerekwicy

  IMG_2157.jpeg
  Ukończono remont świetlicy w Cerekwicy. Jest to kolejny etap renowacji budynku, w ramach której w poprzednich latach pomalowano wnętrze, a także zamontowano kominek.
  Data publikacji: 22-02-2016 09:24
Wersja XML