• TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Informacje ogólne

Jesteśmy Gminą, która dynamicznie się rozwija. Realizujemy ideę zrównoważonego rozwoju, dlatego też inwestujemy w wiele dziedzin i obszarów życia lokalnej społeczności – kulturę, sport, gospodarkę, edukację dzieci i młodzież, bezpieczeństwo, infrastrukturę drogową, obszary wiejskie, komunikację i wiele innych.

Obraz potrafi powiedzieć więcej niż tysiąc słów. Dlatego zachęcamy do obejrzenia galerii zestawiającej dawny i obecny wygląd różnych miejsc naszego miasta.

 

 

 • Dekada Zmian i Rozwoju w Gminie Trzebnica 2006 - 2016

  Brak opisu obrazka
  Zapraszamy do pobrania i zapoznania się z dodatkiem specjalnym do Panoramy Trzebnickiej podsumowującym Dekadę Zmian i Rozwoju w Gminie Trzebnica 2006 - 2016.
  Data publikacji: 27-02-2017 14:31
 • Łącznik drogowy

  Brak opisu obrazka
  Łącznik drogowy między ulicami Milicką i Prusicką w znacznym stopniu zmniejszył natężenie ruchu tranzytowego w centrum miasta, a w jego bezpośrednim sąsiedztwie powstała atrakcyjna dla przedsiębiorców strefa inwestycyjna.
  Data publikacji: 30-10-2015 14:59
 • Parkingi

  Brak opisu obrazka
  Data publikacji: 30-10-2015 15:22
 • Dworzec kolejowy

  Brak opisu obrazka
  Budynek stacji kolejowej pochodzi z 1886 r. Do 1954 r. działała w nim restauracja, kasy i biura. Zamknięte w 1990 r. połączenie z Wrocławiem wznowiono w 2009 r., a Gmina Trzebnica wykonała  gruntowną rewitalizację budynku dworca. Warto zwrócić uwagę na zachowany do czasów współczesnych układ starych, brukowanych ulic wokół dworca. Obecnie pomiędzy Trzebnicą a Wrocławiem codziennie kursuje nowoczesny szynobus.
  Data publikacji: 30-10-2015 15:25
 • Stawy Trzebnickie

  Brak opisu obrazka
  Malownicze miejsce Trzebnicy, będące w XIX w. i na początku XX terenem uzdrowiskowym. Trzy stawy, wyspa, piękne alejki spacerowe z ławeczkami i latarniami, a także scena pomiędzy stawami oraz bezpośrednie sąsiedztwo Lasu Bukowego – to zdecydowane atuty tego obszaru, który stał się wizytówką miasta, przyciągając licznie spacerujących i uprawiających sport mieszkańców oraz turystów.
  Data publikacji: 30-10-2015 15:28
 • Las Bukowy

  Brak opisu obrazka
  Ulubione miejsce spacerowe i rekreacyjne mieszkańców Trzebnicy oraz lokalnych sportowców uprawiających przede wszystkim biegi, jazdę na rowerze i nordic walking. Teren został zrewitalizowany na wzór mieszczącego się tutaj dawniej Parku Zdrojowego, działającego przy trzebnickim uzdrowisku. Utwardzone, oznakowane specjalnymi tablicami ścieżki (również w wersji angielskiej i niemieckiej) podzielono tematycznie na: historyczne i dydaktyczno-przyrodnicze. Odbywają się tu imprezy sportowe, np. biegi przełajowe, Cross Trzebnicki, biegi na orientację.
  Data publikacji: 30-10-2015 15:30
 • Gminna Szkoła Muzyczna w Trzebnicy

  Brak opisu obrazka
  "Inwestując w edukację – inwestujemy w przyszłość naszych dzieci" - to hasło przyświeca wszystkim działaniom, które podejmujemy w naszej gminie z myślą o dzieciach i młodzieży. Dlatego też przystąpiliśmy do realizacji odważnego projektu utworzenia w Trzebnicy szkoły muzycznej. Teraz, utalentowane dzieci nie muszą już dojeżdżać do Wrocławia, Oleśnicy czy Milicza, co sprawia, że liczniej korzystają z dostępu do bezpłatnej oferty szkoły muzycznej i próbują swoich sił w śpiewie czy grze na wybranym instrumencie. Możemy śmiało powiedzieć: Nadaliśmy rytm marzeniom!
  Data publikacji:
 • Szkoła Podstawowa nr 2 w Trzebnicy

  Brak opisu obrazka
  Szkoła Podstawa nr 2 w nowej siedzibie. Przestrzeń nowych możliwości! Umiejscowione w pięknej okolicy budynki byłego uzdrowiska w Trzebnicy, po generalnym remoncie i modernizacji, zaadaptowane zostały na potrzeby placówki oświatowej. Przestrzenne sale, nowe wyposażenie, winda, kuchnia i stołówka, plac zabaw – wszystko z myślą o najmłodszych mieszkańcach, którzy tutaj wejdą na ścieżkę edukacji. 
  Data publikacji: 28-07-2015 10:20
 • Świetlice Wiejskie

  Brak opisu obrazka
  Niezbędne miejsce integracji mieszkańców – świetlica wiejska. Miejsce narad, spotkań, podejmowania przedsięwzięć, a także zabaw dla dzieci i dorosłych. Remonty świetlic, to troska Gminy Trzebnica w integrację i wkład rozwój inicjatyw oraz przedsiębiorczości mieszkańców sołectw. Dlatego regularnie od 2007 r. modernizujemy świetlice wiejskie, tworząc mieszkańcom zupełnie nową, bardziej przyjazną i nowoczesną przestrzeń do wzajemnych spotkań.
  Data publikacji: 28-07-2015 10:59
 • Park Solidarności

  Brak opisu obrazka
  Do dyspozycji mieszkańców i turystów są: boisko do gry w bulle, boisko do siatkówki plażowej oraz do gry w badmintona, a także skatepark, stoliki do rozgrywek w chińczyka, warcaby i gry w karty oraz trzy place zabaw dostosowane dla dzieci w różnym wieku, a nawet wieża linowa do wspinania i siłownia na świeżym powietrzu. Dodatkowo park zdobi fontanna, alejki spacerowe z ławeczkami, liczne kwiaty i krzewy.
  Data publikacji: 28-07-2015 10:54
Wersja XML

Gmina Trzebnica
ul. pl. Marszałka J. Piłsudskiego 1
55-100 Trzebnica
tel. 71 312 06 11
fax 71 312 12 48
e-mail:
Statystyka wizyt:
ogółem: 7818894
w tym miesiącu: 64062
dzisiaj: 2282