Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Sport

Trzebnica jest gminą wspierającą sport. Pływanie, bieganie, jazda na rowerze, siatkówka, koszykówka, piłka nożna, jazda na łyżwach, piłka ręczna, siatkówka plażowa, jazda konna, nordic-walking, kręgle, badminton, tenis, squash i wiele innych – do uprawiania tych dziedzin sportu nasza gmina posiada odpowiednią infrastrukturę, zachęcającą do prowadzenia zdrowego trybu życia i aktywnego oraz rodzinnego spędzania wolnego czasu. Kładziemy duży nacisk na rozwój infrastruktury sportowej, czego potwierdzeniem są nasze dwie sztandarowe inwestycje – Gminny Park Wodny TRZEBNICA-ZDRÓJ oraz Trzebnicki Stadion Miejski FAIR PLAY ARENA, za które otrzymaliśmy prestiżowe nagrody wręczane przez Polski Klub Infrastruktury Sportowej – medal i statuetkę "Inwestor na Medal" oraz tytuł "Budowniczy Polskiego Sportu" i "Sportowa Gmina". Ponadto utworzyliśmy specjalną strefę aktywności w trzebnickim aquaparku, zawierającą kręgielnię oraz siłownię i salę do zajęć typu cross. Powstał także Gminny Obiekt Sportowo-Rekreacyjny, z salami do squasha, spinningu oraz zajęć fitness, jogi, tańca i wielu innych aktywności. Kolejnym dużym przedsięwzięciem była rewitalizacja dawnych terenów uzdrowiskowych wraz z modernizacją ścieżek w otaczającym go Lesie Bukowym. Dzięki tej inwestycji na nowo odkryliśmy spacerowo-wypoczynkowe walory tego rejonu miasta, a zlokalizowane w nim ścieżki biegowe, rowerowe i do nordic-walking cieszą się z każdym rokiem coraz większą popularnością. Oddano także ponad 25 km sieci tras i ścieżek rowerowych. Niebawem swoją działalność rozpocznie Gminna Hala Widowiskowo-Sportowa, przygotowana na około 1000 miejsc na trybunach.

Więcej na stronie Gminnego Centrum Kultury i Sportu

 

 

Zobacz także:
 • 32. Uliczny Bieg Sylwestrowy w Trzebnicy 2016

  Brak opisu obrazka
  Za nami kolejny 32. Uliczny Bieg Sylwestrowy, czyli jedno z największych sportowych wydarzeń organizowanych przez Gminę Trzebnica.  W tym roku do współpracy zostało zaproszone Stowarzyszenie Pro-Run Wrocław. Warto nadmienić, że od 5 lat wydarzenie ma wymiar charytatywny. Tym razem 1500 zawodników pobiegło dla małej Kai Bajewskiej.
  Data publikacji: 05-01-2017 12:58
 • Gminny Klub Sportowy Gaudia TRZEBNICA-ZDRÓJ

  Gminny Klub Sportowy Gaudia TRZEBNICA-ZDRÓJ
  Dzięki bogatej historii klubu Gaudia Trzebnica, kobieca siatkówka jest jedną z dyscyplin mocno kojarzoną z Trzebnicą. Z pewnością wielu mieszkańców naszej gminy pamięta zacięte do ostatniej minuty mecze, głośny doping oraz wielkie emocje towarzyszące rozgrywkom. Mam zaszczyt poinformować, że jeszcze poczujemy te emocje. Gaudia Trzebnica powraca! – zapewnia burmistrz.  
  Data publikacji: 12-01-2017 14:44
 • III Trzebnickie Zawody w Dogtrekkingu

  27 maja odbyła się trzecia edycja Trzebnickich Zawodów w Dogtrekkingu. Na zaproszenie Gminy Trzebnica i Trzebnickiego Klubu Psa zawodnicy wraz z czworonożnymi pupilami mieli do wyboru dwie długości tras (8 i 16 km), prowadzących po malowniczych terenach Lasu Bukowego i Wzgórz Trzebnickich.
  Data publikacji: 01-06-2017 15:11
 • Puchar Świata w Trzebnicy - relacja wideo

  Brak opisu obrazka
  Już w lipcu do naszego miasta zawitają światowe igrzyska sportów nieolimpijskich The World Games 2017 - Wrocław. Warto przypomnieć, że w ramach przygotowań do tej imprezy, w maju ubiegłego roku, odbyły się u nas zawody Pucharu Świata w tej dyscyplinie. Zapraszamy do zapoznania się z relacją wideo z majowych zawodów.
  Data publikacji: 26-01-2017 12:58
 • Pierwsza gala Heroes Fight Time

  Brak opisu obrazka
  Heroes Fight Time – tak nazywa się pierwsza gala sztuk walki zorganizowana przez Gminę Trzebnica. Współorganizatorem wydarzenia był trzebnicki klub „UKS Gladius Trzebnica”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Gminy Trzebnica – Marek Długozima. 
  Data publikacji: 11-03-2016 15:12
 • Rodzinna rywalizacja

  Brak opisu obrazka
  W sobotę 5 marca Gmina Trzebnica już po raz trzeci zorganizowała Rodzinne Zawody Pływackie o Nagrodę Burmistrza Marka Długozimy. W rywalizacji, której areną był Gminny Park Wodny ZDRÓJ, udział wzięło 14 rodzin, które zostały podzielone na kategorie względem płci i wieku. 
  Data publikacji: 10-03-2016 08:52
 • Kręgielnia i fitness

  Brak opisu obrazka
  W Trzebnicy powstanie nowoczesna kręgielnia, siłownia oraz klub fitness w Gminnym Parku Wodnym Trzebnica-Zdrój.
  Data publikacji: 04-03-2016 13:14
 • Prestiżowe zawody już w maju w Trzebnicy

  Brak opisu obrazka
  Burmistrz Marek Długozima podpisał porozumienie o współpracy w zakresie organizacji Pucharu Świata w Biegu na Orientacje 2016. Impreza ta, która odbędzie się 2 maja na Trzebnickim Rynku i w jego okolicach, będzie bezpośrednim testem przed Igrzyskami Sportowymi The World Games 2017, których oficjalnym partnerem jest Gmina Trzebnica. To właśnie biegi na orientację odbędą się w ich ramach w przyszłym roku na terenie ścieżek w Lesie Bukowym.
  Data publikacji: 01-03-2016 15:03
 • Nowe ścieżki pieszo-rowerowe w Gminie Trzebnica

  Brak opisu obrazka
  Burmistrz Marek Długozima podpisał umowę na wykonanie dokumentacji projektowej dwóch ciągów ścieżek pieszo-rowerowych prowadzących do Będkowa i Sulisławic. Warto w tym miejscu przypomnieć, że powstać ma również chodnik na ul. Milickiej, który połączy Trzebnicę z Księginicami, tym samym komunikując najbliższe Trzebnicy miejscowości bezpiecznymi drogami dla mieszkańców poruszających się zarówno pieszo jak i przemieszczających się na rowerach. Projekt wykona firma REWITAL PROJEKT DANIEL BRZOZOWSKI.
  Data publikacji: 02-03-2016 14:39
 • IV CROSS TRZEBNICKI

  Brak opisu obrazka
  Ponad 500 osób przekroczyło linię mety IV Crossu Trzebnickiego o Puchar Burmistrza Gminy Trzebnica. Dziesięciokilometrowy dystans i wymagająca trasa nie wystraszyły miłośników biegania, którzy w tym roku wyjątkowo licznie wzięli udział zawodach zorganizowanych przez Gminę Trzebnica i stowarzyszenie Pro-Run Wrocław.
  Data publikacji: 24-02-2016 15:02
Wersja XML