Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Aktualności

 • Zostań wolontariuszem WOŚP Trzebnica

  Brak opisu obrazka
  Trzebnicki Sztab WOŚP rusza z naborem wolontariuszy! W tym roku nabór odbywa się wyłącznie online.
  Data publikacji:
 • Zapraszamy na 36. Uliczny Bieg Sylwestrowy Trzebnica 2020

  Brak opisu obrazka
  2020 to wyjątkowy rok pod względem wydarzeń. Dlatego 36. edycja Ulicznego Biegu Sylwestrowego Trzebnica 2020 również obrała niecodzienną formę. Ze względów bezpieczeństwa 36. edycja biegu odbędzie się wirtualnie. 
  Data publikacji:
 • Aktywni Obywatele – rusza kolejny konkurs dotacyjny dla organizacji społecznych

  Brak opisu obrazka
  Prawie 10,5 mln EUR czeka na organizacje społeczne w II konkursie na projekty tematyczne w programie Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy. O dotacje mogą się starać m.in. stowarzyszenia, fundacje, spółdzielnie socjalne, koła gospodyń wiejskich. W konkursie wspierane będą działania w trzech obszarach: (1) angażowanie obywateli i obywatelek w sprawy publiczne i działania społeczne, (2) ochrona praw człowieka i równe traktowanie oraz (3) wzmocnienie grup narażonych na wykluczenie. Wnioski wstępne można składać do 11 stycznia.
  Data publikacji:
 • Nowa komenda coraz bliżej

  Brak opisu obrazka
  Burmistrz Marek Długozima wspólnie z Komendantem Wojewódzkim insp. Dariuszem Wesołowskim podpisał w Urzędzie Miejskim porozumienie, na mocy którego Gmina Trzebnica przekaże 200 tys. zł na powstanie projektu nowej Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy. Przypomnijmy, że obiekt dzięki staraniom burmistrza powstanie w sąsiedztwie ul. Czereśniowej.
  Data publikacji: 01-12-2020 15:09
 • Oświadczenie burmistrza Marka Długozimy

  Brak opisu obrazka
  W sprawie obecnej sytuacji szpitala im. Św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy.
  Data publikacji: 01-12-2020 11:23
 • W trosce o zdrowie mieszkańców

  Brak opisu obrazka
  Burmistrz Marek Długozima podpisał deklarację współpracy z Wicemarszałkiem Województwa Dolnośląskiego Marcinem Krzyżanowskim. Dotyczyła ona dołączenia Gminy Trzebnica do programu „Profilaktyka i wczesne wykrywanie nowotworów dolnego odcinka przewodu pokarmowego – badania na krew utajoną w kale dla kobiet i mężczyzn”. Realizacją zadania zajmie się Gminne Centrum Medyczne Trzebnica-ZDRÓJ we współpracy z Dolnośląskim Centrum Onkologii we Wrocławiu.
  Data publikacji: 30-11-2020 13:52
 • Panorama Trzebnicka

  Panorama Trzebnicka
  Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym specjalnym wydaniem Dwutygodnika Samorządowego Gminy Trzebnica - Panorama Trzebnicka nr 145(185) 2020.
  Data publikacji:
 • Zagrożenia atmosferyczne w pracy na gospodarstwie rolnym

  Brak opisu obrazka
  Rolnik wykonujący swoja pracę przebywa często poza pomieszczeniami gospodarskimi. W 2019 roku miejscami zdarzeń większości wypadków uznanych za wypadki przy pracy rolniczej były podwórza, pastwiska, miejsca upraw, tereny leśne i zielone oraz inne miejsca poza gospodarstwem. Do grupy pożar, wybuch, działanie sił przyrody zakwalifikowano 84 wypadki. Głównymi przyczynami tych zdarzeń były opady atmosferyczne, wichury i burze. W grupie upadek osób odnotowano 5894 wypadki.  1541 wypadków powstało z powodu złego stanu nawierzchni tj. nierównego, śliskiego, grząskiego podłoża, a na taką kondycję nawierzchni z pewnością wpływają warunki atmosferyczne.
  Data publikacji:
 • Pozyskiwanie drewna w gospodarstwie rolnym

  Brak opisu obrazka
  Od wielu lat drewno pozyskiwane jest na potrzeby gospodarstwa rolnego min. do ogrzewania pomieszczeń, budowy płotów, ogrodzeń lub elementów wyposażenia pomieszczeń dla zwierząt. Narzędzia używane do wycinki i obróbki drewna mogą być zagrożeniem dla zdrowia i życia.
  Data publikacji:
 • Bezpieczeństwo dzieci w gospodarstwie rolnym.

  Brak opisu obrazka
  W 2019 roku do KRUS zgłoszono 13641 zdarzeń wypadkowych. Organizacja pracy w gospodarstwie to wyzwanie dla rolnika zwłaszcza, gdy często dorosłym towarzyszą dzieci, ucząc się pracy w gospodarstwie. Istnieje szereg różnych zagrożeń związanych z pracą maszynami rolniczymi, obsługą zwierząt gospodarskich, pozyskiwaniem drewna, pracami polowymi, pracą ze środkami ochrony roślin. Budynki mieszkalne znajdują się często w pobliżu pomieszczeń i miejsc wykonywania pracy rolniczej, dlatego tak ważne jest zapewnienie właściwej opieki nad dziećmi. 
  Data publikacji:
Wersja XML