Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Aktualności

 • Darmowych szczepieniach przeciwko grypie

  Brak opisu obrazka
  Mamy bardzo dobrą wiadomość dla seniorów z terenu Gminy Trzebnica. Z myślą o Was burmistrz Marek Długozima podjął decyzję o darmowych szczepieniach przeciwko grypie, z których będą mogły skorzystać osoby powyżej 65 roku życia. Eksperci oraz Ministerstwo Zdrowia potwierdzają, że ostatnie doniesienia o wzroście zachorowalności na koronawirusa, a także rozpoczynający się sezon wzmożonej zachorowalności na grypę są powodem, by szczególnie zadbać o osoby starsze.
  Data publikacji:
 • Rusza program „Opieki wytchnieniowej” oraz ”Usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych”- edycja 2020 w Gminie Trzebnica

  Brak opisu obrazka
  Gminie Trzebnica przyznano dofinansowanie w ramach Programu pn.”Opieka wytchnieniowa” - edycja 2020, który jest realizowany w ramach Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych. Na ten cel Wojewoda Dolnośląski przekaże Gminie Trzebnica środki w łącznej wysokości 19.715,20 zł. Realizatorem Programu w imieniu Gminy Trzebnica jest Ośrodek Pomocy Społecznej w Trzebnicy.
  Data publikacji:
 • Panorama Trzebnicka

  Panorama Trzebnicka
  Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym specjalnym wydaniem Dwutygodnika Samorządowego Gminy Trzebnica - Panorama Trzebnicka nr 9(179) 2020.
  Data publikacji:
 • Wsparcie dla organizacji pozarządowych

  Brak opisu obrazka
  Burmistrz Marek Długozima podpisał umowy dotyczące wsparcia realizacji zadań publicznych ze środków Gminy Trzebnica dla organizacji pozarządowych w roku 2020. Kwota dofinansowań to 180 tys. zł.
  Data publikacji: 31-07-2020 14:38
 • O komunikacji w Trzebnicy

  Brak opisu obrazka
  Zapraszamy do zapoznania się z informacją burmistrza.
  Data publikacji: 31-07-2020 14:26
 • Absolutorium i wotum zaufania

  Brak opisu obrazka
  20 lipca odbyła się jedna z najważniejszych sesji Rady Miejskiej. Tego dnia burmistrz Marek Długozima przedstawił raport o stanie gminy, otrzymał wotum zaufania oraz absolutorium. Wcześniej Regionalna Izba Obrachunkowa również pozytywnie zaopiniowała budżet Gminy Trzebnica za 2019 rok. Burmistrz w swoim przemówieniu zaapelował do radnych opozycyjnych o to, by pomimo innego postrzegania rozwoju Gminy Trzebnica, rozmawiać w sposób merytoryczny z uwagą nakierowaną na dobro mieszkańców. - Wierzę, że możemy różnić się w dobry sposób, bez kłótni i sporów. Zależy mi, byśmy nie tworzyli kolejnych podziałów, a dla dobra Gminy Trzebnicy, szukali tego, co łączy, a nie dzieli - mówił burmistrz.
  Data publikacji: 30-07-2020 16:00
 • Nowa świetlica rośnie

  Brak opisu obrazka
  Świetlica w Skarszynie zyskała pokrycie dachowe, a także została otynkowana. Trwają prace wykończeniowe wewnątrz oraz na zewnątrz budynku. Niebawem rozpoczną się roboty związane z budową parkingów. Obiekt, który będzie miał ponad 200 m² powierzchni wykonywany jest przez Zakład Ogólnobudowlany Henryka Grabowskiego z Bierutowa. Całkowity koszt to ponad milion złotych.
  Data publikacji: 30-07-2020 14:56
 • Bezpłatna mammografia

  Brak opisu obrazka
  Zapraszamy Panie na bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie, które odbędą się we wtorek 4 sierpnia. W badaniu mogą wziąć udział Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone i nie są leczone z powodu raka piersi. Wymagana wcześniejsza rejestracja.
  Data publikacji:
 • Godzina W

  Brak opisu obrazka
  Jak co roku, w dniu 1 sierpnia punktualnie o godzinie 17, o rocznicy wybuchu powstania alarmują syreny, a na ulicach na minutę zatrzymują się przechodnie oraz samochody. Tego dnia na terenie Gminy Trzebnica również zawyją syreny, aby oddać hołd wszystkim Powstańcom i uczcić 76 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Cześć i chwała Bohaterom!
  Data publikacji:
 • Trzebnica - włącz wartości. Badanie ankietowe

  Brak opisu obrazka
  Serdecznie zachęcamy do udziału w krótkiej ankiecie badającej emocje i wartości, jakie kojarzą się z naszą gminą. Ankieta jest anonimowa i zajmie Państwu około minutę. Przeprowadzane badanie związane jest z tworzeniem nowej Strategii Rozwoju Gminy Trzebnica.
  Data publikacji: 28-07-2020 10:37
Wersja XML