Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Aktualności

 • Nabór uczniów do szkół średnich o profilu wojskowym

  Brak opisu obrazka
  Uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych i ich rodzice z pewnością właśnie teraz zastanawiają się, jaką szkołę średnią wybrać. Jedną z popularniejszych opcji jest wybór klasy o profilu wojskowym. Warto wybrać taką, którą rekomenduje Ministerstwo Obrony Narodowej, bo program nauczania jest oparty o aktualne szkolenie wojskowe, a po jej ukończeniu absolwenci mają możliwość zostania żołnierzami.
  Data publikacji:
 • Spełniamy marzenia mieszkańców – Mała Obwodnica coraz bliżej

  Brak opisu obrazka
  Zgodnie z obietnicą daną mieszkańcom przez burmistrza Marka Długozimę, rozpoczęły się działania związane z budową Małej Obwodnicy Trzebnicy. 18 stycznia poznaliśmy oferty na opracowanie dokumentacji dla naszej inwestycji. Ich wycena waha się od ok. 720 tys. zł do ponad 1,7 mln zł. Z kolei 20 lutego w Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie robocze, w którym na zaproszenie burmistrza udział wzięli Wiceminister Infrastruktury Rafał Weber, Poseł na Sejm IX kadencji Paweł Hreniak, a także Dyrektor Wrocławskiego Oddziału GDDKiA Lidia Markowska.
  Data publikacji: 22-02-2021 15:47
 • Komentarz burmistrza ws. szpitala im. św. Jadwigi Śląskiej

  Brak opisu obrazka
  Oferta przejęcia Szpitala im. św. Jadwigi Śląskiej przez Gminę Trzebnica nadal pozostaje bez odpowiedzi Pani Starosty Małgorzaty Matusiak – zapraszamy do zapoznania się z komentarzem burmistrza Marka Długozimy, który ukazał się w najnowszym wydaniu Panoramy Trzebnickiej.
  Data publikacji: 19-02-2021 11:03
 • Panorama Trzebnicka

  Panorama Trzebnicka
  Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym specjalnym wydaniem Dwutygodnika Samorządowego Gminy Trzebnica - Panorama Trzebnicka nr 2 (188) 2021.
  Data publikacji:
 • Trwają zapisy do Masz Głos 2021

  Brak opisu obrazka
  Organizatorzy akcji "Masz Głos" czekają na zgłoszenia organizacji społecznych, grup nieformalnych, aktywistów z całej Polski, którzy chcą zmieniać swoje najbliższe otoczenie. Masz Głos jest dla Tych, którzy np. działają w kole gospodyń wiejskich, radzie młodzieżowej, radzie seniorów, radzie osiedlowej, sołeckiej, grupie biegowej. Ten katalog jest otwarty.
  Data publikacji:
 • Azbest - informacja dla mieszkańców

  Brak opisu obrazka
  Uprzejmie informujemy, że Gmina Trzebnica planuje złożyć wniosek o uzyskanie środków w ramach Programu Priorytetowego NFOŚiGW pt. "System - Wsparcie działań ochrony środowiska i gospodarki wodnej realizowanych przez WFOŚiGW. Część 1). Usuwanie wyrobów zawierających azbest”. Mieszkańcy, którzy wyrażają chęć usunięcia wyrobów azbestowych ze swoich obiektów, zobowiązani są do złożenia odpowiedniej deklaracji do dnia 26 lutego 2021 roku.
  Data publikacji:
 • Hala sportowa w Kuźniczysku - kolejna obietnica w trakcie realizacji

  Brak opisu obrazka
  Podczas uroczystego otwarcia nowej Szkoły Podstawowej w Kuźniczysku w 2018 roku, burmistrz Marek Długozima złożył dzieciom i ich rodzicom oraz pracownikom i dyrektorce szkoły obietnicę, że kolejnym etapem rozwoju placówki będzie nowoczesna hala sportowa, która pozwoli rozwijać się sportowo dzieciom uczęszczającym do szkoły. Umożliwi także mieszkańcom zarówno Kuźniczyska jak i sąsiednich miejscowości korzystać z hali w godzinach popołudniowych i w weekendy.
  Data publikacji: 05-02-2021 17:52
 • Bank żywności - podprogram 2020

  Brak opisu obrazka
  Celem programu jest zapewnienie najuboższym mieszkańcom Polski pomocy żywnościowej oraz uczestnictwa w działaniach w ramach środków towarzyszących w okresie  grudzień 2020 – sierpień 2021.
  Data publikacji:
 • Akcja charytatywna - pączki Damianos

  Brak opisu obrazka
  Znamy te z różanym nadzieniem, budyniem, czy tradycyjne z dżemem, ale dziś w Trzebnicy możemy zjeść też pączka wypełnionego miodem z Sardynii czy masą limoncello i jednocześnie pomóc dzieciom i osobom niepełnosprawnym.
  Data publikacji: 11-02-2021 15:03
 • Gminny Program Wychodzenia z Bezdomności. Pani Edyta i Pan Piotr otrzymali już pomoc

  Brak opisu obrazka
  Na zaproszenie burmistrza Marka Długozimy, 4 lutego br. w Urzędzie Miejskim w Trzebnicy odbyło się niecodzienne spotkanie, podczas którego podpisany został plan wychodzenia z bezdomności dla państwa Edyty i Piotra.  Przybyli oni do Trzebnicy z różnych stron Polski i od kilku miesięcy żyją na terenie naszej Gminy jako osoby bezdomne.
  Data publikacji: 11-02-2021 14:26
Wersja XML