Kontrast:
Rozmiar czcionki:
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1-5 - Menu
Menu
BIP

Aktualności

 • Trzebnicka Palarnia Kawy El Gato oficjalnie otwarta

  11.jpeg
  El Gato w języku hiszpańskim to po prostu kot. W pobliżu trzebnickiej Kociej Góry napijemy się kawy z różnych stron świata: Nikaragui, Gwatemali, Etiopii czy Brazylii. Są również takie perełki jak Ishema z Rwandy, zbierana wyłącznie przez kobiety z lokalnej społeczności. Wszystkie to kawy wysokiej jakości, świeżo palone właściwie tuż za rogiem. Palenie kawy to trudne rzemiosło i sztuka. Roasterzy mają swój styl, preferencje i potrafią zdziałać z kawą cuda. Teraz ich pracę można podejrzeć w Trzebnicy. To pierwsza w historii miasta prawdziwa palarnia kawy, która 23 kwietnia miała swoje oficjalne otwarcie. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali właściciele Michał i Dominika Ociepkowie oraz na zaproszenie gospodarzy - burmistrz Marek Długozima.
  Data publikacji: 24-04-2019 14:09
 • Budowa ronda trwa

  IMG_0069.jpeg
  Trwają intensywne prace ziemne związane z budową ronda przy skrzyżowaniu ulic: Milickiej, Roosevelta i H. Brodatego (przy sklepie DINO). Roboty prowadzone przez firmę Brukpol Sp. z o.o. ze Strzelec Wielkich potrwają do czerwca bieżącego roku. W okresie wakacji wykonane zostanie rondo przy ul. Milickiej, Prusickiej, Ks. Bochenka i Witosa. Koszt tych inwestycji to blisko 4 mln zł.
  Data publikacji:
 • Spotkanie DKF

  a.5.6 repertuar 19-25.04.2019.jpeg
  Zapraszamy wszystkich mieszkańców na Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego w Kinie Polonia 3D, które odbędzie się w 24 kwietnia (środa). Na dużym ekranie zobaczymy film "Faworyta" w reżyserii Jorgosa Lantimosa. Tego nie można przegapić. Po seansie tradycyjnie odbędzie się spotkanie i dyskusja.
  Data publikacji:
 • Wiwat 3 maja!

  fbtrzeci maja-03-03.jpeg
  Była pierwszą nowoczesną konstytucją w Europie i drugą na świecie, po konstytucji Stanów Zjednoczonych. 3 maja 1791 roku Sejm Czteroletni uchwalił ustawę rządową, zwaną później Konstytucją 3 Maja. Dokument ten stał się symbolem tradycji niepodległościowych państwa polskiego. Gmina Trzebnica po raz kolejny uczci pamięć o tym wydarzeniu.
  Data publikacji:
 • Panorama Trzebnicka

  Panorama Trzebnicka
  Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym specjalnym wydaniem Dwutygodnika Samorządowego Gminy Trzebnica - Panorama Trzebnicka nr 7(157)/2019.
  Data publikacji:
 • Nie boję się donosów - wywiad z burmistrzem Markiem Długozimą

  Nie boję się donosów
  Zapraszamy do lektury wywiadu, którego udzielił burmistrz Marek Długozima.
  Data publikacji:
 • Budżet Obywatelski Gminy Trzebnica 2019

  ekran_Budżet Obywatelski 2019-03.jpeg
  Zarządzaj Gminą Trzebnica i decyduj o jej wydatkach. Włącz się w proces unowocześniania naszej małej ojczyzny i zgłoś propozycję swojego projektu realizując potrzeby lokalnych społeczności. Zagłosuj na konkretne zadanie, które pozwoli zmienić naszą gminę. Do zdobycia jest 100 000 zł!
  Data publikacji:
 • Wesołego Alleluja!

  ekran_Życzenia wielkanocne 2019-07.jpeg
  Szanowni Mieszkańcy Gminy Trzebnica! Dzieląc się radością płynącą z tajemnicy Zmartwychwstania Pana Jezusa, która jest wyrazem niezgłębionej miłości Boga do człowieka, życzymy Państwu, by czas Świąt Wielkanocnych był czasem radości, pokoju i wdzięczności. Niech kamień odrzucony z grobu Pańskiego umocni naszą wiarę, podniesie na duchu to, co w nas słabe i pełne zwątpienia, ale przede wszystkim niech napełni nas nadzieją i miłością. Z radosnym Alleluja!
  Data publikacji:
 • Modernizacja roku 2019

  Szkola_Podstawowa_w_Kuźniczysku_fot_m_Mazurkiewicz (20).jpeg
  Modernizacja i rozbudowa Szkoły Podstawowej im. Św. Jadwigi w Kuźniczysku została nominowana do finału prestiżowej nagrody plebiscytu Modernizacja Roku & Budowa XXI w. Inwestycja, w ramach której powstało nowe skrzydło budynku o powierzchni 900 m² została doceniona przez jury konkursu. Koszt prac wyniósł ponad 7 mln. zł. Inwestycję wykonała trzebnicka firma KLIWO.
  Data publikacji:
 • Jazz w Trzebnicy

  ___Jno_plakat_trzebnica-06.jpeg
  Gmina Trzebnica od 12 lat ma przyjemność organizować koncerty z cyklu Jazz nad Odrą. To uznane od lat wydarzenie muzyczne związane z jazzem ma swoich stałych odbiorców i rozpoznawalną markę. Już wkrótce do miasta zawita wybitny polski pianista i kompozytor - Leszek Możdżer, który na zaproszenie burmistrza Marka Długoizmy przybędzie do Trzebnicy, aby wspólnie otworzyć tegoroczną edycję Festiwalu. To wyróżnienie i wspaniałe doświadczenie ponownie organizować takie prestiżowe przedsięwzięcie. Zapraszamy wszystkich miłośników jazzu do Gminnego Centrum Kultury i Sportu już 30 kwietnia.
  Data publikacji:

Gmina Trzebnica
ul. pl. Marszałka J. Piłsudskiego 1
55-100 Trzebnica
tel. 71 312 06 11
fax 71 312 12 48
e-mail:
Statystyka wizyt:
ogółem: 6859604
w tym miesiącu: 267586
dzisiaj: 4796