Kontrast:
Rozmiar czcionki:
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1-5 - Menu
Menu
BIP

Aktualności

 • Panorama Trzebnicka

  Panorama Trzebnicka
  Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym specjalnym wydaniem Dwutygodnika Samorządowego Gminy Trzebnica - Panorama Trzebnicka nr 6(135)/2018.
  Data publikacji:
 • Subiektywnym okiem Burmistrza

  KSA_0611.jpeg
  Z wizytą u Prezydenta RP i inne misje niezwykłe - Zapraszamy do zapoznania się z artykułem burmistrza Marka Długozimy, jaki ukazał się na łamach najnowszej Panoramy Trzebnickiej.
  Data publikacji: 23-03-2018 11:16
 • W Rezydencji Prezydenta RP

  IMG_1639.jpeg
  W niedzielę, 18 lutego Marek Długozima Burmistrz Gminy Trzebnica wraz z małżonką panią Elżbietą Długozimą, a także księża salwatorianie oraz siostry boromeuszki, zostali przyjęci przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę i Pierwszą Damę Agatę Kornhauser-Dudę w Rezydencji Prezydenta RP Zamek w Wiśle.
  Data publikacji: 23-03-2018 11:40
 • Budżet Obywatelski Gminy Trzebnica 2018

  EKRAN3_budżet_obywatelski_2018.jpeg
  Zarządzaj Gminą Trzebnica i decyduj o jej wydatkach. Włącz się w proces unowocześniania naszej małej ojczyzny i zgłoś propozycję swojego projektu realizując potrzeby lokalnych społeczności. Zagłosuj na konkretne zadanie, które pozwoli zmienić naszą gminę. Do podziału jest 100 000 zł!
  Data publikacji:
 • Kiermasz Wielkanocny w Niedzielę Palmową

  kiermasz_ekran-02.jpeg
  Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Trzebnica do wzięcia udziału w uroczystościach Niedzieli Palmowej, które odbędą się 25 marca. Kiermasz Świąteczny połączony z Paradą Palm Wielkanocnych zorganizowane zostaną na trzebnickim deptaku. Spotkajmy się, aby wspólnie uczcić tradycję.
  Data publikacji: 16-03-2018 09:19
 • Sprawdzamy postępy inwestycyjne

  DJI_0037.jpeg
  Na przestrzeni ostatnich lat w Gminie Trzebnica przeprowadzanych jest ponad 80 inwestycji rocznie. To imponujący wynik, który świadczy o dynamicznym rozwoju naszej gminy. Poniżej przedstawiamy te, które obecnie są w trakcie realizacji. Warto również pamiętać, że jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa nowego ronda na skrzyżowaniu ulic: Bochenka, Milickiej i Prusickiej, a także przebudowa ul. Obornickiej. Powstanie również 12-kilometrowa ścieżka rowerowa trasą dawnej kolei wąskotorowej, dworzec autobusowy i blisko 150 nowych miejsc parkingowych. Winna „Kocia” Góra przejdzie pierwszy etap modernizacji, dzięki której na jej terenach powstanie Trzebnicki Park Kulturowy. Zapraszamy do zapoznania się ze skalą rozwoju, jaki następuje w Gminie Trzebnica. 
  Data publikacji: 23-03-2018 11:18
 • Maluch+ dla Trzebnicy

  IMG_3478.jpeg
  Burmistrz Marek Długozima odebrał z rąk wiceministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisława Szweda oraz Wojewody Pawła Hreniaka dofinansowanie pozyskane z rządowego projektu "Maluch+". Otrzymane środki pomogą w uruchomieniu klubów dziecięcych oraz w doposażeniu nowego gminnego żłobka.
  Data publikacji: 23-03-2018 09:58
 • Umowa na Dworzec autobusowy podpisana

  IMG_4336.jpeg
  Burmistrz Marek Długozima podpisał umowę na budowę dworca autobusowego, który powstanie w bliskim sąsiedztwie dworca kolejowego. Dodatkowe parkingi i wiata na rowery zwiększą przepustowość powstającego centrum przesiadkowego. Wykonawcą została  firma „BRUKPOL” ze Strzelec Wielkich. Koszt prac wyniesie blisko 2 mln zł. i jest częścią ponad 11- milionowych inwestycji związanych z projektem pn. „Budowa ścieżek rowerowych trasą dawnej Kolei Wąskotorowej oraz budowa centrów przesiadkowych na terenie Gminy Trzebnica”.
  Data publikacji: 23-03-2018 10:37
 • 14 Katedr - Koncert Pasyjny

  14katedr_Trzebnia_zaproszenie .jpeg
  W sobotę 24 marca o godz. 19.30 w Bazylice św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy odbędzie się wyjątkowy Koncert Pasyjny, na który składa się medytacja księdza Grzegorza Strzelczyka, Oratorium Josepha Haydna „Siedem ostatnich słów Chrystusa na krzyżu” oraz  prezentacja multimedialna na podstawie filmu „Pasja” Mela Gibsona. W wydarzeniu, nad którym honorowy patronat objęła minister Beata Kempa wezmą udział – uznany aktor teatralny i filmowy Jerzy Zelnik oraz orkiestra Baltic Neopolis Ensemble.
  Data publikacji: 20-03-2018 10:27
 • Trzebnica pędzlem i piórem

  Koncert słowno-muzyczny „Trzebnica pędzlem i piórem”, który odbył się w Starostwie Powiatowym w Trzebnicy.
  Opowieść o pewnym mieście, czyli „Trzebnica pędzlem i piórem” to tytuł koncertów słowno–muzycznych według scenariusza Danuty Kamińskiej. Program powstał w oparciu o wydane w ubiegłym roku legendy autorstwa Pawła Orzechowskiego i Danuty Kamińskiej pt. „Koty Trzebnickich Wzgórz”, a także tomiki poezji autorki: „Trzebnickie Impresje”, „Trzebnica piórem i piórkiem”, „Marzy nam się Uzdrowisko”, „O Trzebnicy mieście z bajki”. Wszystkie książki służące promocji miasta zostały częściowo bądź całkowicie sfinansowane przez Burmistrza Gminy Trzebnica Marka Długozimę.
  Data publikacji: 23-03-2018 11:22

Gmina Trzebnica
ul. pl. Marszałka J. Piłsudskiego 1
55-100 Trzebnica
tel. 71 312 06 11
fax 71 312 12 48
e-mail:
Statystyka wizyt:
ogółem: 4259673
w tym miesiącu: 176674
dzisiaj: 177