Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Aktualności

 • Platforma zakupowa

  profil nabywcy
  Szanowni Państwo, ze względu na postępujący proces elektronizacji zamówień publicznych, Marek Długozima - Burmistrz Gminy Trzebnica zadecydował o uruchomieniu Platformy Zakupowej, która będzie podstawowym narzędziem komunikacji z Wykonawcami w trakcie prowadzonych postępowań przetargowych prowadzonych przez Gminę Trzebnica.
  Data publikacji:
 • Wyróżnienie dla żłobka Hałabały

  Brak opisu obrazka
  Gminny Żłobek im. Krasnala Hałabały w Trzebnicy został wyróżniony w konkursie Żłobek Roku 2020, organizowanym przez I Ogólnopolskie Stowarzyszenie Publicznych i Niepublicznych Żłobków i Klubów Dziecięcych. Nagrodę wraz z dyplomem z rąk Prezesa Zarządu Roberta Wilczka odebrała Dyrektor Monika Falfura podczas uroczystej gali, która odbyła się w ramach III Edycji Ogólnopolskiej Konferencji.
  Data publikacji:
 • Panorama Trzebnicka

  Panorama Trzebnicka
  Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym specjalnym wydaniem Dwutygodnika Samorządowego Gminy Trzebnica - Panorama Trzebnicka nr 12 (182) 2020.
  Data publikacji:
 • Koronawirus - Gmina Trzebnica w strefie żółtej

  Brak opisu obrazka
  Powiat Trzebnicki, a co za tym idzie Gmina Trzebnica objęte zostały dodatkowymi obostrzeniami ze strefy żółtej. Zmiany będą obowiązywać od soboty 26.09 września. Zachęcamy do zapoznania się ze zmianami.
  Data publikacji: 24-09-2020 17:32
 • Nowe kierunki współpracy z miastem partnerskim Kitzingen

  Brak opisu obrazka
  W dniach od 11 do 14 września gościliśmy w Trzebnicy po raz kolejny delegację z miasta partnerskiego Trzebnicy - Kitzingen. Warto przypomnieć, że umowa o współpracy partnerskiej pomiędzy Kitzingen i Trzebnicą została podpisana w 2009 roku przez Burmistrza Gminy Trzebnica Marka Długozimę i Nadburmistrza Kitzingen Siegfrieda Müllera. Jak dotychczas współpraca ta obejmuje m.in. współpracę Szkoły Podstawowej w Ujeźdźcu Wielkim, Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2 i Gminnej Szkoły Muzycznej w Trzebnicy z ich odpowiednikami w Kitzingen. Wielokrotnie odbywały się również wymiany młodzieży oraz zespołów muzycznych z Kitzingen i Trzebnicy.
  Data publikacji: 28-09-2020 08:40
 • Podwojenie długości ścieżek rowerowych w Gminie Trzebnica.

  Brak opisu obrazka
  Obecnie w Gminie Trzebnica do dyspozycji rowerzystów oddanych jest około 25 kilometrów ścieżek rowerowych lub ciągów pieszo-rowerowych. W perspektywie najbliższych 3 lat długość ta ma szanse ulec podwojeniu. Wynika to z dużej popularności jaką (szczególnie w ciągu weekendów) cieszą się trzebnickie ścieżki rowerowe, które przebiegają przez najbardziej malownicze obszary naszego miasta i gminy.
  Data publikacji: 24-09-2020 16:29
 • Pod biało-czerwoną

  Brak opisu obrazka
  Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie „Pod biało-czerwoną".
  Data publikacji: 10-09-2020 17:41
 • Bezpieczna praca ze zwierzętami w gospodarstwie rolnym

  Brak opisu obrazka
  Pomimo zmniejszającej się liczby gospodarstw rolnych zajmujących się produkcją zwierzęcą zagrożenia z nią związane występują nadal. Zwierzęta hodowlane krowy, świnie, konie, drób, jak i te wspomagające pracę w gospodarstwie tj. psy, koty, mogą być źródłem niebezpiecznych zdarzeń. W czasie karmienia, dojenia, zabiegów higienicznych dochodzi do uderzeń, przygnieceń i pogryzień przez zwierzęta. W 2019 roku KRUS odnotował 1 236 poszkodowanych rolników, tj. 12,0% wypadków w grupie „uderzenie, przygniecenie bądź pogryzienie przez zwierzęta”. Zapewnienie odpowiednich warunków bytowania oraz umiejętny sposób obsługi zwierząt zmniejsza ryzyko wypadku oraz możliwość wystąpienia chorób odzwierzęcych.
  Data publikacji: 29-09-2020 10:24
 • Wsparcie dla strażaków ochotników

  Brak opisu obrazka
  Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu Gminy Trzebnica zyskają doposażenie o wartości blisko 800 tys. zł, z czego blisko 300 tys. pochodzić będzie z budżetu gminy. Podczas specjalnej uroczystości w Urzędzie Miejskim, w obecności burmistrza Marka Długozimy, przedstawiciele poszczególnych jednostek podpisali dokumentację uprawniającą ich do odbioru dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.
  Data publikacji: 23-09-2020 15:32
 • Wyremontowana droga w Komorówku

  Brak opisu obrazka
  Zakończyły się prace związane z remontem odcinka drogi gminnej w Komorówku. Prace, których koszt wyniósł 78 124,68 zł, wykonała firma Anny Chleboś z Granowiec.
  Data publikacji: 21-09-2020 15:04
Wersja XML