Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Aktualności

 • Panorama Trzebnicka

  Panorama Trzebnicka
  Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym specjalnym wydaniem Dwutygodnika Samorządowego Gminy Trzebnica - Panorama Trzebnicka nr 14 (184) 2020.
  Data publikacji:
 • Seniorze ! Zastosuj 4 zasady Dolnoślązaka

  Brak opisu obrazka
  W ramach Wojewódzkiej Koncepcji pn. „Cyberbezpieczny Senior” Wydział Prewencji dolnośląskiej komendy przy współpracy z Zespołem Prasowym stworzył spot filmowy adresowany do seniorów. Kampania jest realizowana w oparciu o Porozumienie między Komendantem Wojewódzkim Policji a Narodowym Bankiem Polskim - Oddział we Wrocławiu i zakłada edukację seniorów w zakresie cyberbezpieczeństwa transakcji w sieci, a także związanych z tym oszustw na szkodę osób starszych. Współcześnie grupy społeczne seniorów coraz swobodniej korzystają z telefonów komórkowych i komputerów z dostępem do Internetu. Coraz częściej zdarza się, że w wyniku nieostrożnego „użytkowania sieci” seniorzy padają ofiarami oszustów. Cyberprzestępcy korzystają z coraz bardziej zaawansowanych metod „wykradania” danych osobowych, czy innych poufnych danych. Niezwykle ważnym problemem jest również wyłudzanie środków finansowych z kont czy z pożyczek bankowych zaciąganych przez osoby starsze, określane jako oszustwa na tzw. „policjanta” czy „wnuczka”.
  Data publikacji:
 • Ze św. Jadwigą w czasie pandemii na nowo odkryć piękno jej życia

  Brak opisu obrazka
  Tegoroczne obchody jadwiżańskie miały skromniejszy charakter w związku z rozwojem pandemii koronawirusa. W trosce o bezpieczeństwo wiernych odwołana została m.in. Piesza Pielgrzymka z Wrocławia. W jej ramach rokrocznie do Trzebnicy przybywają tysiące pielgrzymów, by oddać hołd, ale również, by przedstawić swoje sprawy naszej patronce. W tym roku duchowy wymiar miała również Pielgrzymka Trzebniczan do grobu św. Jadwigi Śl..
  Data publikacji: 22-10-2020 14:32
 • Ulica Oleśnicka będzie oświetlona

  Brak opisu obrazka
  Mamy kolejną bardzo dobrą informację dla mieszkańców, a w szczególności dla rodzin i dzieci zamieszkujących nowe osiedla przy ul. Oleśnickiej w Trzebnicy. Po wybudowaniu pierwszego oraz drugiego etapu chodnika wraz ze ścieżką rowerową prowadzących do Raszowa przyszedł czas na wykonanie oświetlenia drogowego. Zgodnie z obietnicą burmistrza Marka Długozimy z 2018 roku, po stworzeniu projektu, rozpoczyna się realizacja pierwszego etapu zadania, dzięki któremu oświetlony zostanie chodnik wraz z przejściem dla pieszych na ul. Oleśnickiej.
  Data publikacji: 19-10-2020 14:42
 • Kampania „Bezpieczny Senior”

  Brak opisu obrazka
  W trosce o bezpieczeństwo obywateli w związku ze znaczącym w ostatnim czasie wzrostem zakażeń koronawirusem Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej przygotowało kampanię pod hasłem „Bezpieczny Senior”.
  Data publikacji:
 • Po raz trzeci w Trzebnicy. Konferencja naukowa na temat roli Kościoła katolickiego na ziemiach zachodnich i północnych

  Brak opisu obrazka
  8 października już po raz trzeci w Trzebnicy naukowcy z różnych uniwersytetów w Polsce spotkali się, by debatować nad rolą Kościoła katolickiego na ziemiach zachodnich i północnych po II wojnie światowej. Tym razem badano lata: 1956-1965. Organizatorami konferencji od samego początku są: Gmina Trzebnica oraz Fundacja Obserwatorium Społeczne.
  Data publikacji: 16-10-2020 11:55
 • Uroczyste otwarcie Szkoły Podstawowej w Ujeźdźcu Wielkim

  Brak opisu obrazka
  Szkoła w Ujeźdźcu Wielkim zyskała nowe życie, dzięki 3,5-milionowemu remontowi, który w minione wakacje objął swoim zakresem kompletną termomodernizację budynku. 14 października z okazji święta szkoły odbyło się uroczyste przecięcie wstęgi, którego dokonał burmistrz Marek Długozima w towarzystwie dyrektora Mariusza Skaradzińskiego, wicedyrektor Beaty Iżewskiej oraz dzieci.
  Data publikacji: 15-10-2020 12:23
 • Koronawirus - nowe zasady bezpieczeństwa od 24 października

  Brak opisu obrazka
  Nowe zasady bezpieczeństwa na terenie całego kraju. Zmiany będą obowiązywać od soboty 24 października. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami.
  Data publikacji:
 • Nowe miejsce zabaw w Jaszycach

  Brak opisu obrazka
  Burmistrz Marek Długozima podpisał umowę na budowę placu zabaw w miejscowości Jaszyce. Inwestycję wykona firma Free Kids z Trzęsowic koło Zawoni, a jej koszt to 50 614,19 zł.
  Data publikacji: 09-10-2020 10:46
 • Bezpiecznie do Raszowa

  Brak opisu obrazka
  Zakończyły się prace związane z budową blisko półkilometrowego odcinka ścieżki rowerowej wraz z chodnikiem, prowadzących do Raszowa. Wartość inwestycji wynosi ponad 320 tysięcy złotych.
  Data publikacji: 09-10-2020 10:05
Wersja XML