Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Szkoła Muzyczna – Drzwi Otwarte

Na prośbę mieszkańców Burmistrz Marek Długozima zaprosił wszystkich chętnych 15 listopada na drzwi otwarte Szkoły Muzycznej I Stopnia im. prof. Edmunda Kajdasza w Trzebnicy. Z możliwości przyjrzenia się wyremontowanemu budynkowi dawnego uzdrowiska, sanatorium, a teraz szkoły muzycznej skorzystało wiele osób.

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Zainteresowanych rodziców tym, aby posłać swoje pociechy do szkoły muzycznej, dzieci chętne do nauki gry na instrumentach, a także mieszkańców ciekawych tego, co ma do zaoferowania nowa trzebnicka placówka oprowadzała po szkole i odpowiadała na liczne pytania Anetta Kraska - sekretarz szkoły. Zaprezentowano klasę skrzypiec, fortepianu, harfy, trąbki, saksofonu, wiolonczeli, akordeonu, waltorni, gitary i klarnetu.

- Pytano mnie przede wszystkim o to, jak wygląda kształcenie w szkole i na czym polegają egzaminy, na jakich instrumentach dzieci mogą nauczyć się grać, jak długo trwa nauka w szkole muzycznej. Najwięcej pytań miały dzieci - pytały najczęściej czy mogą zagrać np. na pianinie czy harfie - i próbowały swoich sił. Po entuzjazmie jaki przejawiały myślę, że w przyszłym roku możemy się spodziewać jeszcze większego zainteresowania szkołą – powiedziała Pani Anetta.

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Jak się okazuje na frekwencję ogromny wpływ miał również zaplanowany na ten dzień występ solistki Teatru Muzycznego Operetki Wrocławskiej, dr sztuk wokalnych i jednocześnie nauczycielki w klasie śpiewu Szkoły Muzycznej w Trzebnicy - Moniki Gruszczyńskiej. Artystka podczas koncertu zaśpiewała szlagiery okresu międzywojennego. Zebrani goście, w auli szkoły muzycznej mogli usłyszeć m.in. „Jak za dawnych lat”' , „Miłość ci wszystko wybaczy”' „ ”Sex appeal”, „Już nie zapomnisz mnie” i wiele innych utworów. Solistce towarzyszył kwartet instrumentalny w składzie: Radosław Bruliński - skrzypce, Anna Szpil - wiolonczela, Piotr Łukaszczyk - fortepian i Tomasz Doliński - klarnet.

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Pani Halina zapytana o to jak jej się podoba szkoła i koncert pt. „Piosenki z dawnych lat” odpowiedziała:

- Jestem pod ogromnym wrażeniem, nie tylko tego jak budynek szkoły wygląda po remoncie, ale również faktu, że tak wspaniała artystka jak Monika Gruszczyńska, na której koncerty jeździłam do Wrocławia, uczy w Szkole Muzycznej w Trzebnicy. To ogromny sukces burmistrza Marka Długozimy. Stworzył on dzieciom niezwykłe miejsce ze wspaniałą kadrą nauczycielską do tego, aby rozwijały swoje muzyczne talenty.

Brak opisu obrazka

Warto przypomnieć, że 19 października miało miejsce uroczyste otwarcie Szkoły Muzycznej im. prof. Edmunda Kajdasza. Tym, którzy nie byli obecni podczas tego wydarzenia czy „otwartych dni”, a chcieliby zobaczyć jak wygląda szkoła, posłuchać co na jej temat mają do powiedzenia uczniowie, nauczyciele czy mieszkańcy lub jeśli ktoś chciałby przeżyć to jeszcze raz - zapraszamy do obejrzenia filmu dotyczącego Szkoły Muzycznej.
 

 

Wersja XML