Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Goran - pies do zadań specjalnych

Do grona trzebnickiej policji dołączył nowy funkcjonariusz. Jest nim pies o imieniu Goran. Trafił on do Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy w ramach realizacji umowy podpisanej niedawno przez Burmistrza Gminy Trzebnica Marka Długozimę i Komendanta Policji w Trzebnicy Dionizego Dyjaka, dotyczącej dofinansowania przez burmistrza zakupu psa. Wsparcie finansowe na ten cel przekazała także Gmina Zawonia.

 Aby poznać nowego funkcjonariusza, który będzie stał na straży prawa w Gminie Trzebnica, Burmistrz Marek Długozima odwiedził Policjantów, którzy z dumą zaprezentowali „nowego kolegę”. Nazywa się Goran. Jest niespełna dwuletnim owczarkiem niemieckim. Jego opiekunem jest sierżant Andrzej Winkler, który w Centrum Szkolenia Psów Policyjnych w Sułkowicach, rozpoczął pod koniec października wraz z psem 5-miesięczne wymagające i skomplikowane szkolenie. Dzięki niemu Goran nauczy się całej gamy zapachów, które musi zapamiętać oraz procedury, pozwalającej na zakomunikowanie opiekunowi, że wykrył nielegalne substancje. Takie szkolenie i trening, to także czas na zawiązanie więzi i wzajemnego zaufania pomiędzy czworonogiem, a jego opiekunem.

Goran pochodzi z renomowanej hodowli. Jako szczeniak przeszedł serię badań i testów, sprawdzających jego predyspozycje do pełnienia tej konkretnej i wyspecjalizowanej służby w policji. Jego zadaniem będzie lokalizacja zapachów różnych substancji takich jak narkotyki. Dodatkowo będzie wsparciem działań prewencyjnych i edukacyjnych podczas zajęć z dziećmi i młodzieżą.

Brak opisu obrazka
Współpraca pomiędzy Gminą Trzebnica a Komendą Policji w Trzebnicy odbywa się na wielu płaszczyznach i obszarach. Burmistrz Marek Długozima i Komendant Dionizy Dyjak.

Brak opisu obrazka
Na zdjęciu od lewej: wójt Zawoni - Robert Borczyk, opiekun psa - sierżant Andrzej Winkler, Naczelnik Wydziału Prewencji podinspektor Krzysztof Talarczyk, Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima, Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji komisarz Artur Gajowy.
 

 

Wersja XML