Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Jestem już uczniem!

Pasowanie na ucznia to bardzo ważne wydarzenie w życiu wszystkich dzieci. Czekają na ten dzień nie tylko maluchy, które dopiero zaczęły chodzić do szkoły, ale również ich rodzice.

22 października odbyły się uroczystości związane z pasowaniem na uczniów klas pierwszych dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebnicy. Było podniośle, wyjątkowo i miło. Dopisali zaproszeni gości wśród których byli m.in. burmistrz Marek Długozima oraz dyrektor ZAPO Agnieszka Moździerz. Uroczystego pasowania dokonały - dyrektor szkoły Grażyna Kantecka wraz z wicedyrektor Lidia Piotrowska.

Brak opisu obrazka

Burmistrz Marek Długozima, który pogratulował pierwszoklasistom oficjalnego włączenia ich do społeczności uczniowskiej oraz życzył im samych sukcesów na drodze edukacyjnej.

24 października w Szkole Podstawowej w Kuźniczysku odbyła się akademia, której głównymi bohaterami byli właśnie pierwszoklasiści. Oni to przygotowali i przedstawili program artystyczny, którego widzami byli pozostali uczniowie szkoły, rodzice oraz zaproszeni goście: Burmistrz Marek Długozima, Dyrektor ZAPO Agnieszka Moździerz, Proboszcz parafii Czeszów ksiądz Jacek Tomaszewski oraz dyrektorzy gminnych szkół i przedszkoli.

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Tego dnia obowiązkowo pierwszoklasiści złożyli ślubowanie i zostali pasowani na ucznia.
Aby podkreślić ważność tego wydarzenia każdy pasowany uczeń otrzymał: legitymację szkolną, plakietkę – tarczę, pamiątkowy dyplom oraz mnóstwo drobnych upominków od szkolnych kolegów, nie obyło się również bez słodyczy ( one to mają osłodzić trudne uczniowskie życie ), które podarowała Rada Rodziców oraz sami rodzice obdarowując swe pociechy kuferkami obfitości. Podczas uroczystości burmistrz Marek Długozima zapowiedział, że już niebawem rozpocznie się remont budynku szkoły. O inwestycję tę zabiegała mocno dyrektor szkoły oraz radna Janina Polak. Dzięki temu zwiększy się bezpieczeństwo uczniów, którzy dotychczas korzystają z dwóch budynków znajdujących się w różnych częściach wioski. - Cieszę się, że Szkoła Podstawowa w Kuźniczysku tak prężnie się rozwija. Pracuje tam wspaniała kadra nauczycielska, uczą się wyjątkowe dzieci. Zasługujecie na więcej niż macie, dlatego podjąłem decyzję o rozbudowie szkoły. Zależy mi na tym, aby dzieci klas I-VI uczyły się we wspólnym budynku, dostosowanym do ich potrzeb. Pragnę również zapewnić im lepszy rozwój fizyczny, dlatego obiecuję, że powstanie również hala gimnastyczna – podkreślił burmistrz marek Długozima.

Brak opisu obrazka

Trzy dni później dzieci ze Szkoły Podstawowej w Boleścinie również miały swój ważny dzień. Tego dnia obchodzono Święto Szkoły. Odbyło się również pasowanie. Z tej okazji dzieci przygotowały występ artystyczny. Pierwszoklasiści wraz ze starszymi kolegami, m. in. Unionkiem i Europką udali się w podróż po wybranych krajach Unii Europejskiej. Dzieci podróżowały pociągiem, a trasa rozpoczęła się na stacji Boleścin. Widzowie na chwilę przenieśli się do Wielkiej Brytanii, Belgii, Holandii, Niemiec, Danii, Irlandii, Austrii. Odwiedzili również paryski pokaz mody oraz obejrzeli grecki taniec zorba w wykonaniu trzech chłopców. Pojawił się włoski kucharz oraz piękna Hiszpanka.
Na koniec młodzi aktorzy zaprosili widzów do obejrzenia tańca przyjaźni z ciekawym układem choreograficznym. Dzieci perfekcyjnie zaprezentowały swoje umiejętności. Występom towarzyszyła piękna oprawa muzyczna oraz dekoracja sali nawiązująca do podróży po Europie.

Brak opisu obrazka

Po burzy oklasków, w odświętnych strojach i zielonych biretach na głowach pierwszacy przystąpili do pasowania. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

 

Wersja XML