Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Trwa przebudowa TCKiS

Rozpoczął się pierwszy etap remontu budynku Trzebnickiego Centrum Kultury i Sportu. W jego skład wchodzi między innymi modernizacja sali kinowej oraz Sali „Retro”, a także wybudowanie wejścia głównego do kina. Prace prowadzi AK Budownictwo i Konserwacja Sp. z o.o. z Wrocławia.

Na placu budowy widać już wyraźne ślady prowadzonego remontu. – W miejscu, w którym obecnie wybrana została ziemia, powstanie wejście do odnowionej sali kinowej, będzie to jedyne wejście do zmodernizowanego i wielofunkcyjnego kina – mówi nam Ryszard Siwik, nadzorujący budowę pracownik wydziału Techniczno-Inwestycyjnego. Jak się od niego również dowiadujemy, wejście posłuży także za przejście podziemne do uruchomionych w późniejszym etapie kawiarenek mieszczących się na parterze, tam będą się znajdować również toalety.

Zakończył się demontaż krzesełek oraz sceny, podobny proces dotyczył Sali „Retro”, w której zdemontowano parkiet oraz elementy dekoracyjne. Budowa wejścia głównego do kina ma się zakończyć wraz z końcem listopada tego roku, do końca grudnia natomiast planowane jest zakończenie remontu Sali „Retro”, wtedy też przeniesiona zostanie tam administracja TCKiS, a główny budynek poddany zostanie kompleksowemu remontowi.

Co warte podkreślenia, remontowana sala kinowa, która ma być gotowa w połowie przyszłego roku, będzie wyposażona w podniesioną w stosunku do obecnego układu widownię oraz nowoczesne fotele, by komfort widza był taki, jak w nowoczesnych multipleksach. Potwierdzeniem najwyższych standardów będzie również projektor wyświetlający obraz w najwyższej z możliwych jakości 4K (4 tys. pikseli) oraz nowoczesny system udźwiękowienia sali.

Brak opisu obrazka
Burmistrz Marek Długozima kontroluje postęp prac. Na zdj. ze Zbigniewem Zarzecznym, naczelnik wydziału TI, Ryszardem Siwikiem, pracownikiem Wydziału TI oraz Maciejem Jarosławskim, kierownikiem budowy z ramienia firmy AK Budownictwo i Konserwacja Sp. z o.o.

Brak opisu obrazka
Trwają prace przy budowie wejścia do remontowanej sali kinowej.

Brak opisu obrazka
Remont sali retro.

Brak opisu obrazka
Remont sali kinowej.

Wersja XML