Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Kolejne inwestycje w Gminie Trzebnica

Wraz z nastaniem wiosny, w mieście oraz miejscowościach gminnych rozpoczęły się prace przy realizacji wielu nowych inwestycji, mających poprawić komfort życia mieszkańców.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom trzebniczan oraz próbując rozwiązać problemy komunikacyjne przystąpiono do działań, dzięki którym w Trzebnicy powstanie ponad 200 nowych miejsc parkingowych. Większość z nich pojawi się w okolicach Międzynarodowego Sanktuarium św. Jadwigi, w ramach projektu „Południowo-Zachodni Szlak Cysterski”. Parking przy ul. Jana Pawła II pomieści po przebudowie 18 samochodów osobowych, natomiast te przy ul. Grunwaldzkiej oraz H. Pobożnego po 20 pojazdów. Z kolei przy placu na ul. H. Brodatego znajdować się będzie toaleta dla turystów, a parking zaprojektowano na potrzeby 20. autobusów wycieczkowych.

Brak opisu obrazka

Jedna z najważniejszych inwestycji pojawi się w miejscu obecnego dworca autobusowego, mieszczącego się na placu M.J. Piłsudskiego. Po jego gruntownej przebudowie powstanie duży parking w centrum miasta, mieszczący aż 90 aut. Do końca września tego roku zaplanowano także uruchomienie Punktu Informacji Turystycznej w Urzędzie Miejskim (w miejscu kiosku prasowego), natomiast w budynku dworca kolejowego - multimedialnego infokiosku.

Brak opisu obrazka

Prace przy budowe parkingu na ul. Grunwaldzkiej, przeznaczonego na ok. 20 pojazdów.

Brak opisu obrazka

Przetarg na przebudowę Punktu Informacji Turystycznej w miejscu kiosku prasowego wygrała firma pana Kazimierza Zająca z Trzebnicy.

Brak opisu obrazka

W ramach rewitalizacji ulic Leśnej i Korczaka budowany jest parking dla mieszkańców i turystów, odwiedzających tereny spacerowe Trzebnicy oraz dla rodziców z dziećmi uczęszczającymi do Przedszkola nr 1.

Brak opisu obrazka

Obecnie dużym problemem w tym rejonie miasta jest brak miejsc parkingowych przy nowej siedzibie wydziałów Starostwa Powiatowego, które przenosząc się do wyremontowanego budynku posanatoryjnego nie uwzględniło braku miejsc parkingowych dla swoich pracowników, a przede wszystkim klientów. Już po pierwszych dniach funkcjonowania słychać wyraźne sygnały, że pomysł przeniesienia części wydziałów starostwa na ulicę Leśną nie był do końca przemyślany.

Brak opisu obrazka

Ulicą Korczaka po remoncie przekierowany zostanie ruch w stronę basenu i lasu bukowego, dzięki czemu ulica Leśna zostanie wyłączona z ruchu samochodowego.

Brak opisu obrazka

Trwają także prace przy inwestycjach na teranie Gminy. Jedną z najważniejszych inwestycji bieżącego roku na terenach wiejskich jest podłączenie do jednej z nitek wodociągu Bychowo trzech wsi – Księginic, Kobylic i Jaszyc. Po zeszłorocznym spotkaniu z mieszkańcami tych miejscowości, zgłaszającymi problemy z brakiem wody lub jej słabym ciśnieniem, podjąłem zdecydowane kroki mające na celu rozwiązanie tego wieloletniego problemu. Długość ciągniętej obecnie sieci wodociągowej wynosi ponad 2 km. Inwestycja ma zostać zakończona do 31. maja br. – powiedział burmistrz Marek Długozima.

Brak opisu obrazka

Ponadto na skwerze przy placu M.J. Piłsudskiego pojawiły się nowe nasadzenia - przesadzono kilka drzew z ul. Ks.Dz.W. Bochenka, ponieważ na ich dotychczasowym miejscu powstaną zatoczki przeznaczone na przystanki dla autobusów. Zmiany te są konieczne ze względu na przeniesienie dworca autobusowego na ul. Kolejową.

 

Brak opisu obrazka

Kolejną inwestycją jest wyłożenie nowej nawierzchni podjazdu oraz chodników na terenie Przedszkola nr 1 przy ul. 1-ego Maja, dzięki czemu poprawi się zarówno bezpieczeństwo dzieci, jak i wizerunek placówki.

Brak opisu obrazka

Prowadzone są także dalsze prace przy renowacji i rozbudowie Stadionu Miejskiego – na obecnym etapie utwardzana jest powierzchnia pod bieżnię otaczającą boisko.

 

 

Wersja XML